Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

Trwają prace nad budową nowych promów

Inwestycja ma być realizowana wspólnie przez Polską Żeglugę Morską i Polską Żeglugę Bałtycką. Promy mają być budowane w Trójmieście.

Takie informacje przekazano na ostatniej Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej.

– Chodzi o to, aby na linię weszły statki napędzane gazem LNG. Nowe jednostki mają zastąpić stare promy. Przygotowujemy pakiet dokumentów – mówi Andrzej Wróblewski, dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej – potrzebnych do uzyskania stosownych decyzji, które są w końcowej fazie analizowania. Przygotowaliśmy wszelkiego rodzaju testy rynkowe.

Rząd polski jest zdeterminowany, aby zachować pozycję na rynku promowym na Bałtyku, którą mamy – mówił wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski – Nie będzie żadnego promu budowanego w Chinach, nie będzie żadnego nowego promu TT-Line na tej linii.

Niestety statki prawdopodobnie powstaną w Gdańsku, a nie w Szczecinie.

– Rzeczywiście, mogę potwierdzić, że oceniliśmy bardzo pozytywnie potencjał stoczni w Trójmieście. Jesteśmy w bardzo daleko idących rozmowach – dodaje Witkowski.

Będą to jednostki do przewozu głównie samochodów ciężarowych – w mniejszym stopniu pasażerów. Wybuduje spółka Polskie Promy, która należy do Polskiej Żeglugi Morskiej.

źródło: Radio Szczecin

Zobacz podobne

PGNiG chce produkować gaz z bioodpadów

BS

Polska gospodarka morska nie spowalnia tempa!

Autor

Naimski: jesteśmy w ciągłym kontakcie ze stroną duńską w sprawie Baltic Pipe

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie