Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Poznaj Gdynię Tadeusza Wendy

Od nieprzebytych torfowisk po tajemnicze portowe hangary, od dawnych portowych biur po nowoczesne biurowce. Jaki wpływ na współczesne miasto wywarł inżynier Tadeusz Wenda? A może bez niego nie byłoby… Gdyni? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać podczas Gry Miejskiej „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”, zaplanowanej na 20 czerwca.

Nie bez powodu gdyński kalendarz obfituje w wydarzenia związane z inżynierem i budowniczym gdyńskiego portu. Rok 2021 został ogłoszony przez Radę Miasta Gdyni Rokiem Tadeusza Wendy. Przed nami kolejne wydarzenie pełne atrakcji, wrażeń, ale i historycznych ciekawostek.

Już w niedzielę, 20 czerwca, poprzez ukryte w podwórzach, witrynach oraz bramach zagadki, interaktywne filmy, dźwięki oraz wreszcie: aktorskie inscenizacje, uczestnicy Gry Miejskiej poznają Gdynię taką, jaką swoimi oczami widział właśnie Tadeusz Wenda!

Gra Miejska „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”, organizowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni, wpisuje się w cykl wydarzeń dla mieszkańców, dzięki którym w przystępny i aktywny sposób poznają historię najważniejszych dla miasta postaci. Bohaterami poprzednich edycji byli m.in. Eugeniusz Kwiatkowski, Julian Rummel, Antoni Abraham czy Danuta Baduszkowa.

– „Sekretna Gdynia Wendy” to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Zabierzemy Uczestników w wirtualną podróż w czasie. Nie zabraknie podchwytliwych pytań, zagadek na spostrzegawczość. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą o Tadeuszu Wendzie, ale i współczesnej Gdyni – mówi Michał Miegoń, przewodnik miejski i autor zadań do gry.

Detektywistyczno-historyczna gra miejska śladami Tadeusza Wendy odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca, o godz. 11.00. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcyjnych zagadek, podchwytliwych pytań i zadań na spostrzegawczość. Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących postaci Tadeusza Wendy i historii miasta na początku XX wieku.

Czy każdy uczestnik przejdzie grę i czy odkryje wszystkie miejsca i zagadki zależy już od samych uczestników. Zadania są tak przystosowane, by mogli je rozwiązywać zarówno dorośli jak i dzieci, a także zarówno znawcy historii Gdyni i osoby dopiero tę historię poznający.

Zapisz się do gry!

Udział w zabawie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie lub całymi rodzinami, szczegóły w Regulaminie (poniżej) lub na stronie organizatora.

Kiedy: 20 czerwca 2021 r., godz. 11:00 – Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy – gra miejska
Miejsce startu: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Kielecka 7

Obowiązują zapisy mailowe:kwiatkowski@wsaib.pl

Organizator: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Parlament Studentów WSAiB
Współorganizator: InneSzlaki
Partnerzy: Agencja Rozwoju Gdyni , Muzeum Miasta Gdynia , Lato Zaczyna się #Gdyni

Honorowym patronatem objęli grę Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

 Źródło Gdynia.pl fot. gdyniawsieci.pl

Zobacz podobne

Uroczysta promocja oficerska absolwentów studiów wojskowych Akademii Marynarki Wojennej

Autor

Tunel Świnoujście rośnie w oczach!

AB

Tunel w Świnoujściu – postępy prac

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie