Polski Portal Morski
Aktualności

Gdańsk/ Kolizja dwóch statków na Motławie; pięć osób trafiło do szpitala

Pięć osób trafiło do szpitala po kolizji dwóch statków, do której doszło w środę po południu na rzece Motławie w Gdańsku. Na wysokości tzw. Polskiego Haka, pogłębiarka zderzyła się ze statkiem pasażerskim „Czarna Perła”, zabierających turystów w krótkie rejsy. Badanie alkomatem wykazało, że dwóch członków załogi „Czarnej Perły” było po spożyciu alkoholu.

Jak powiedziała PAP nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, do kolizji obu jednostek doszło po godz. 15.30 na Motławie przy Polskim Haku, na wysokości ulic Wiosny Ludów i Siennej Grobli w Gdańsku. Turystyczny okręt „Czarna Perła” zderzył się z pogłębiarką, w wyniku czego ucierpiało siedem osób.

„Dwie osoby zostały opatrzone na miejscu, a pięć trafiło do szpitala na dalsze badania” – dodała.

Na miejscu cały czas pracują policjanci z komisariatu wodnego, wydziału ruchu drogowego i dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki.

„Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Podczas czynności, w obecności oficera kapitanatu portu w Gdańsku, funkcjonariusze przebadali alkomatem cztery osoby z załogi statku pasażerskiego. Okazało się, że sternik jednostki miał 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast mechanik – 0,38 promila. Pozostałe dwie osoby były trzeźwe” – przekazała PAP nadkom. Ciska.

Źródło: PAP fot. East News

Zobacz podobne

URSA – Nowy statek Urzędu Morskiego w Gdyni już w Polsce

AB

70 proc. drewna przeładowywanych w naszych portach przyjeżdża do Polski

BS

Sukcesem zakończyła się akcja lodołamania na Odrze!

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie