Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Współpraca ORP Kormoran z pakistańską fregatą

W czwartek, 29 lipca, niszczyciel min ORP KORMORAN z 13. Dywizjonu Trałowców 8.Flotylli Obrony Wybrzeża współpracował z pakistańską fregatą PNS ZULFIQUAR w ramach wspólnych ćwiczeń tzw. PASSEX.

Załogi okrętów przećwiczyły m.in. procedury manewrowania w szykach, prowadzenie łączności radiowej i sygnałowej oraz podejścia okrętów do uzupełniania zapasów w niewielkich odległościach. Na zakończenie, marynarskim zwyczajem, przeprowadzono tzw. STEAM PAST, czyli pożegnanie jednostek i wzajemne oddanie honorów.

ORP Kormoran to nowoczesny niszczycieli min, który wchodzi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Do jego głównych zadań należy poszukiwanie, klasyfikacja, identyfikacja i zwalczanie min morskich, rozpoznanie torów wodnych, przeprowadzanie jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawianie min oraz zdalne sterowanie samobieżnymi platformami przeciwminowymi.

źródło/fot. Marynarka Wojenna

Zobacz podobne

 Naftoport przejdzie pod zarząd pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

BS

Przęsła nowego mostu płyną na teren budowy na ul. Krygiera

BS

Odbyły się polsko-koreańskie rozmowy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie