Polski Portal Morski
Aktualności

Stępka pod budowę statku pożarniczego „Strażak-28” dla ZMPSIŚ S.A.

W piątek, 20 sierpnia w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. położono stępkę pod budowę statku pożarniczego Strażak-28 (B-861-1). Jednostka jesienią 2022 roku zasili flotę Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Protokół odbioru sekcji stępkowej podpisali: Dariusz Jaguszewski – Członek Zarządu Remontowa Shipbuilding SA, Grzegorz Pettke – Dyrektor Okrętowy Polskiego Rejestru Statków oraz Krystian Smużny – inspektor ds. technicznych w ZMPSiŚ SA.

Strażak-28, o długości 29,2 m i szerokości 10,47 m, będzie nowoczesną jednostką, wyposażoną w dwie potężne pompy FiFi o mocy 2700 m3/h każda, z uciągiem na palu 45t. To parametry, które m.in. wyróżniają ją spośród statków pożarniczych stacjonujących obecnie w Szczecinie i Świnoujściu.

Statek będzie przeznaczony m.in. do wykonywania zadań ochrony przeciwpożarowej przy przeładunkach, transporcie materiałów niebezpiecznych przez zbiornikowce przewożące gazy i ciecze łatwopalne, wymagające asyst jednostki pożarowej oraz zadań związanych z ratownictwem i bezpieczeństwem pracy portu Szczecin i Świnoujście.

Ponieważ, poza funkcjonalnością statku pożarniczego, będzie spełniać także funkcje holownicze, uzyska klasę lodową L2.

Strażak-28 dołączy do dwóch pozostałych jednostek we flocie ZMPSiŚ SA. Obecnie w Szczecinie cumuje Strażak-24, a w Świnoujściu Strażak-26.

Źródło/fot.: http://www.remontowa-rsb.pl/aktualnosci/stepka-pod-budowe-statku-pozarniczego-strazak-28-dla-zmpsis-sa/?fbclid=IwAR0NcoNFdntb6dnnOBvCyDVDeHUlvAl1PTGbaqgS9h2jlYUNQczzbKbam4c

Zobacz podobne

Duńska Agencja Energii: wydobyliśmy obiekt znaleziony przy Nord Stream 2; to niegroźna boja dymna

BS

Trwa budowa gazociągu Goleniów-Lwówek

KM

4 tys. płetw rekinów skonfiskowały służby celne w Hadze

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie