Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Ważne

Zasypywanie zbiorników na propylen

Na placu budowy inwestycji Polimery Police, za której realizację odpowiada spółka Grupa Azoty Polyolefins S.A., trwa akcja zasypywania zbiorników na propylen.

Wiąże się to ze względami bezpieczeństwa, a także z tym, aby temperatura propylenu w środku zbiorników była utrzymana w przedziale ok. 10-30 stopni Celsjusza. Czy wiecie, że aby zasypać 5 takich zbiorników, potrzeba 65 000 ton piasku, czyli tyle, ile jest na 109 boiskach do sportów plażowych o wymiarach 16×8 metrów?
Pojedynczy zbiornik ma następujące parametry: waga – 584.9 ton, długość – 72.13 m., szerokość – 8.9 m., wysokość – 11.13 m.

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

źródło / fot. Grupa Azoty

Zobacz podobne

Gróbarczyk: rozpoczęła się fizyczna budowa promów dla PŻM i PŻB

BS

Słynny narciarz alpejski Ivica Kostelic rozpoczyna przygodę… na oceanie

BS

Dostawy gazu przez gazociąg jamalski mniejsze o 40%. Wcześniej Łukaszenka groził „zakręceniem kurka”

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie