Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Nowe patrolowce dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego

Stocznia Euro-Industry z Ustki w wyniku zawartego kontraktu w kwietniu 2021 roku zbuduje dwie morskie jednostki kontrolno-inspekcyjne projektu Nelton. Statki zostaną zbudowane dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego z siedzibą w Słupsku.

Jednostka będzie służyć do prowadzenia działań kontrolnych i patrolowych, eskortowania statków rybackich do najbliższego portu oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki temu wzmocniony zostanie system ochrony rybołówstwa morskiego oraz zwiększy się bezpieczeństwo na wodach Bałtyku oraz na terenach portowych: Kołobrzeg, Ustka i Darłowo.

Jednokadłubowy statek stalowy o długości 25,7 m i szerokości 6,15 m osiągnie prędkość co najmniej 12 węzłów, zapewniając warunki dla 7-osobowej załogi i 4 inspektorów. Pierwsza jednostka – Kontroler-31 dla placówki macierzystej w Ustce zostanie przekazana armatorowi w III kwartale 2022 r., natomiast druga jednostka – Kontroler-35 dla portu w Kołobrzegu na koniec 2022 roku.

Źródło/fot.: Nelton

Zobacz podobne

Tunel w Świnoujściu. Zakończono produkcję obudowy tunelu

BS

Adamczyk: każdy z Polaków zasługuje na to, aby być beneficjentem inwestycji

AB

Kilka lat po śmierci na statku. Są zarzuty dla kapitana

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie