Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Nowe patrolowce dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego

Stocznia Euro-Industry z Ustki w wyniku zawartego kontraktu w kwietniu 2021 roku zbuduje dwie morskie jednostki kontrolno-inspekcyjne projektu Nelton. Statki zostaną zbudowane dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego z siedzibą w Słupsku.

Jednostka będzie służyć do prowadzenia działań kontrolnych i patrolowych, eskortowania statków rybackich do najbliższego portu oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki temu wzmocniony zostanie system ochrony rybołówstwa morskiego oraz zwiększy się bezpieczeństwo na wodach Bałtyku oraz na terenach portowych: Kołobrzeg, Ustka i Darłowo.

Jednokadłubowy statek stalowy o długości 25,7 m i szerokości 6,15 m osiągnie prędkość co najmniej 12 węzłów, zapewniając warunki dla 7-osobowej załogi i 4 inspektorów. Pierwsza jednostka – Kontroler-31 dla placówki macierzystej w Ustce zostanie przekazana armatorowi w III kwartale 2022 r., natomiast druga jednostka – Kontroler-35 dla portu w Kołobrzegu na koniec 2022 roku.

Źródło/fot.: Nelton

Zobacz podobne

ORLEN zastąpi markę Lukoil na Węgrzech

KM

Irańskie okręty na Bałtyku

KM

Okręty NATO w Gdyni

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie