Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Castoro 10 rozpoczyna budowę ostatnich kilometrów Baltic Pipe

Barka Castoro Dieci 10 rozpoczyna układanie ostatnich kilometrów gazociągu Baltic Pipe, kilometr od duńskiego wybrzeża w Faxe Bugt. Do końca prac pozostało niespełna 20 km rur.

Castoro 10 razem z kotwiarką Bever, EN Avant 30, Martine  P, Aileen M oraz statkami badawczymi i zaopatrzeniowymi od prawie tygodnia przebywają w okolicy duńskiego wybrzeża, przygotowując się do finalizacji układania gazociągu Baltic Pipe. Castoro 10 jest barką o małym zanurzeniu, dedykowaną pracom w najpłytszych wodach przybrzeżnych. Układanie tego ostatniego odcinka Baltic Pipe powinno potrwać do końca października. Wtedy też całość, 275 km Baltic Pipe, będzie ułożone na dnie Morza Bałtyckiego.

Dotychczas na budowie Baltic Pipe pracowały dwie układarki włoskiego koncenru Saipem – Castorone oraz Castoro Sei (6), które już zakończyły prace na swoich odcinkach.

Budowa Baltic Pipe na Morzu Bałtyckim przebiega dotychczas zgodnie z założonym harmonogramem.

źródło http://www.biznesalert.pl, autor Mariusz Marszałkowski / fot. VesselFinder

Zobacz podobne

Jacht Polskiej Fundacji Narodowej na środku oceanu

BS

Nigeria/ Wizyta chińskiej marynarki wojennej w Lagos sygnałem rosnących wpływów Chin w Afryce

JK

Ktoś podszywa się pod konto Polska Morska

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie