Polski Portal Morski
Aktualności

OT Port Świnoujście składa oświadczenie w sprawie wypadku

Z wielkim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci pracownika OT Port Świnoujście S.A. wskutek nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce 4 listopada 2021 roku w późnych godzinach wieczornych, w trakcie rozładunku statku. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego oraz składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Sprawę tego nieszczęśliwego wypadku wyjaśnia prokuratura i inne uprawnione instytucje państwowe, z którymi współpracuje OT Port Świnoujście S.A. Niezależnie od tego Spółka powołała własną komisję powypadkową. Na potrzeby pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia zabezpieczony został monitoring. Rodzinie i najbliższym zmarłego zapewniliśmy profesjonalną opiekę psychologiczną.

Jednocześnie Zarząd Spółki podkreśla, iż prace przeładunkowe na terminalu odbywały i odbywają się zgodnie z procedurami i standardami obowiązującymi w polskich portach. Urządzenia przeładunkowe poddawane są obowiązkowym i regularnym badaniom technicznym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Postępowanie wyjaśniające okoliczności wypadku jest nadal w toku, a o jego postępach będą informować na bieżąco.

W czwartek po godz. 22 spadła kabina suwnicy wraz z operatorem i utknęła na rampie na wysokości około dziesięciu metrów. Mężczyzna został przygnieciony przez kabinę. Do zdarzenia doszło na terenie terminala portowego OT Port Świnoujście S.A.

źródło OT Port Świnoujście/ fot. swinoujskie.infoZobacz podobne

Rusza projektowanie morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen na Morzu Bałtyckim

Autor

Port w Kołobrzegu na podium

BS

Premier Morawiecki o konieczności większego zaangażowania USA w Inicjatywę Trójmorza

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie