Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Trwają prace nad umocnieniem brzegu w Międzywodziu

Przedsięwzięcie obejmuje budowę kamiennej opaski brzegowej w Międzywodziu na odcinku o długości 200 metrów, na wschód i zachód od zejścia na plażę przy ulicy Szkolnej.

Opaska kamienna narzutowa ułożona zostanie na geowłókninie stanowiącej warstwę separacyjno – filtracyjną, zabezpieczonej warstwą ochronną ze żwiru. Narzut, zostanie wykonany z kamienia łamanego masie 300-600 kg. Łączna grubość opaski wyniesie około 1,2 m a jej nachylenie około 1:3. Zabezpieczenie stopy narzutu kamiennego stanowić będzie palisada drewniana wykonana z pali drewnianych o średnicy około 25 cm. Pale zostaną pogrążone w gruncie, a następnie zostaną skleszczone przy pomocy wielootworowych płyt żelbetowych prefabrykowanych, mocowanych do projektowanej palisady za pomocą stalowych śrub.

Inwestycja ma na celu powstrzymanie erozji morskiej i utrwalenie wydmy na przedmiotowym odcinku z uwagi na powstałą w tym miejscu głęboką zatokę erozyjną.Umowa z Wykonawcą zadania została podpisana dnia 20 września br. z na kwotę 2 986 594 00zł brutto.Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo-Uslugowe HYDROBUD Adam DzikDokumentacja projektowa została zatwierdzona i nastąpiło przekazanie placu budowy – 21 X br. Zakończenie budowy planowane jest na 19 grudnia tego roku.

źródło/ fot. UMS

Zobacz podobne

Eksperci badający wrak promu „Estonia” w Bałtyku odkryli dwa pęknięcia

BS

Nie wrzucaj śmieci do rzeczki. Chrońmy przyrodę. Szukamy autora rysunkowego

BS

OCEAN2020 – najważniejszy europejski projekt badawczy w zakresie nadzoru morskiego

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie