Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Gróbarczyk: 360 mln zł na budowę falochronu w Świnoujściu stało się faktem

Dzięki uchwalonej przez Sejm ustawie 360 mln zł na inwestycję polegającą na budowie falochronu dla terminala kontenerowego w Świnoujściu stało się faktem – podkreślił w środę wiceszef resortu infrastruktury Marek Gróbarczyk.

„Dzięki ustawie właśnie w tym momencie 360 mln stało się faktem na inwestycje Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na budowę falochronu dla terminala kontenerowego w Świnoujściu” – napisał w środę na Twitterze Marek Gróbarczyk.

Dodał, że „to początek spełniającej się wizji, by dalej port Szczecin-Świnoujście był nowoczesnym i konkurencyjnym portem”.

Chodzi o uchwaloną w środę przez Sejm nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa, oprócz m.in. wydłużenia obowiązywania Polskiego Bonu Turystycznego, mówi także o środkach na podwyższenie kapitału zakładowego spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W nowelizacji wskazano, że minister właściwy ds. budżetu – na wniosek ministra właściwego ds. gospodarki morskiej – przekaże Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście skarbowe papiery wartościowe z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego tej spółki. Ustawa stanowi, że nominalna wartość tych papierów nie będzie mogła przekroczyć 360 mln zł. 

źródło PAP/ fot. archiwum

Zobacz podobne

Marynarscy prekursorzy wolnego handlu

BS

Miliony na zachodniopomorskie porty

BS

Wody Polskie inwestują w poprawę jakości i różnorodności biologicznej wód Pilicy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie