Polski Portal Morski
Aktualności

Ukończenie przebudowy nabrzeża w gdyńskim porcie

W piątek, 19 listopada br. w Porcie Wojennym Gdynia odbył się uroczysty odbiór końcowy zadania przebudowy nabrzeża zachodniego z pomostami A i C.

W odbiorze udział wzięli Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni płk Marek Benec, wykonawca zadania firma DORACO oraz Komendant Portu Wojennego Gdynia kmdr Przemysław Czernuszyc.

 Umowa na przebudowę nabrzeża w Porcie Wojennym Gdynia została podpisana 19 września 2019 r. pomiędzy Szefem RZI Gdynia a generalnym wykonawcą prac, firmą DORACO. 

Zadanie polegało na przebudowie Nabrzeża Zachodniego o długości 305 m, pomostu A o długości 87,5m oraz pomostu C o długości 93 m. W jej ramach DORACO wykonało między innymi  nowe elementy konstrukcyjne w postaci ścianki szczelnej i pali, a także oczep żelbetowy; nowy budynek stacji transformatorowej, oraz sieci i instalacje. To kolejna inwestycja hydrotechniczna realizowana przez DORACO w Gdyni, tym razem szczególna ze względu na charakter miejsca – strategicznego dla polskiego bezpieczeństwa.

Przeprowadzona inwestycja umożliwia sprawną i efektywną działalność zarówno okrętów wchodzących w skład 3. Flotylli Okrętów, jak i całej Marynarki Wojennej RP w zadaniach narodowych oraz wynikających ze współdziałania w strukturach sojuszniczych.

Źródło: Wojsko Polskie fot.gł.: PGZSW fot.: bsmt Michał Pietrzak

Zobacz podobne

Prawie pół tony kokainy przechwycono w porcie w Gdyni

AB

Niemcy: sankcje wobec Nord Stream 2 są ingerencją w suwerenność UE

KD

Wzrosło ryzyko ataku na Odessę i Mikołajów z Morza Czarnego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie