Polski Portal Morski
Aktualności

Ukończenie przebudowy nabrzeża w gdyńskim porcie

W piątek, 19 listopada br. w Porcie Wojennym Gdynia odbył się uroczysty odbiór końcowy zadania przebudowy nabrzeża zachodniego z pomostami A i C.

W odbiorze udział wzięli Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni płk Marek Benec, wykonawca zadania firma DORACO oraz Komendant Portu Wojennego Gdynia kmdr Przemysław Czernuszyc.

 Umowa na przebudowę nabrzeża w Porcie Wojennym Gdynia została podpisana 19 września 2019 r. pomiędzy Szefem RZI Gdynia a generalnym wykonawcą prac, firmą DORACO. 

Zadanie polegało na przebudowie Nabrzeża Zachodniego o długości 305 m, pomostu A o długości 87,5m oraz pomostu C o długości 93 m. W jej ramach DORACO wykonało między innymi  nowe elementy konstrukcyjne w postaci ścianki szczelnej i pali, a także oczep żelbetowy; nowy budynek stacji transformatorowej, oraz sieci i instalacje. To kolejna inwestycja hydrotechniczna realizowana przez DORACO w Gdyni, tym razem szczególna ze względu na charakter miejsca – strategicznego dla polskiego bezpieczeństwa.

Przeprowadzona inwestycja umożliwia sprawną i efektywną działalność zarówno okrętów wchodzących w skład 3. Flotylli Okrętów, jak i całej Marynarki Wojennej RP w zadaniach narodowych oraz wynikających ze współdziałania w strukturach sojuszniczych.

Źródło: Wojsko Polskie fot.gł.: PGZSW fot.: bsmt Michał Pietrzak

Zobacz podobne

Pierwsza w tym roku dostawa do Terminala LNG w Świnoujściu

KM

Lotos Gdynia Aerobaltic 2021

BS

Sasin: mamy magazyny pełne gazu; ewentualne ograniczenia nie dotkną gospodarstw domowych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie