Polski Portal Morski
Edukacja

Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Już za kilka dni Uniwersytet Morski będzie świętować 101. rocznicę swojej działalności. Jest to miejsce, w którym kształcą się przyszli oficerowie marynarki handlowej, marynarze i inżynierzy. Oficjalne uroczystości z tej okazji odbędą się 8 grudnia przed i w budynku głównym uczelni przy ul. Morskiej.

Uniwersytet Morski ma ponad sto lat doświadczenia w kształceniu polskich kadr morskich. Po jego ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie. Uczelnia wykształciła do tej pory ponad 30 tysięcy absolwentów – kapitanów, oficerów marynarki handlowej, marynarzy, inżynierów, osobowości świata nauki, polityków, przedsiębiorców.

W środę, 8 grudnia uczelnia będzie miała swoje święto. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości. Wezmą w nich udział m.in. władze i studenci uniwersytetu, a także gdyńscy samorządowcy. Mieszkańcy będą mogli przyglądać się wydarzeniom, które będą się odbywać przed budynkiem głównym uczelni przy ul. Morskiej 83.

O godz. 8.00 przed budynkiem uniwersytetu zostanie podniesiona bandera. Następnie uroczystości przeniosą się do uczelnianej auli im. T. Meissnera, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się msza święta. Następnie o godz. 11.00 w tym samym miejscu zaplanowano uroczyste posiedzenie senatu uczelni. Obchody zakończy apel pamięci, który odbędzie się o godz. 15.00 przed budynkiem głównym.

Podczas posiedzenia senatu zaplanowano również wodowanie dwóch książek: „Słownika biograficznego absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie 1922-1930” Małgorzaty Sokołowskiej i Joanny Stasiak oraz „Ludzi w służbie Uczelni. Od Szkoły Morskiej w Tczewie do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni” Agnieszki Czarneckiej.

źródło http://www.gdynia.pl /fot.UMG

Zobacz podobne

Nowe marynarskie eksponaty w MMW

BS

Śladami Tadeusza Wendy – spacer historyczny z Dawidem Gajosem

AB

2w1, czyli “Gdańska Szkoła pod Żaglami” podczas “The Tall Ships Races”

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie