Polski Portal Morski
Edukacja

Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Już za kilka dni Uniwersytet Morski będzie świętować 101. rocznicę swojej działalności. Jest to miejsce, w którym kształcą się przyszli oficerowie marynarki handlowej, marynarze i inżynierzy. Oficjalne uroczystości z tej okazji odbędą się 8 grudnia przed i w budynku głównym uczelni przy ul. Morskiej.

Uniwersytet Morski ma ponad sto lat doświadczenia w kształceniu polskich kadr morskich. Po jego ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie. Uczelnia wykształciła do tej pory ponad 30 tysięcy absolwentów – kapitanów, oficerów marynarki handlowej, marynarzy, inżynierów, osobowości świata nauki, polityków, przedsiębiorców.

W środę, 8 grudnia uczelnia będzie miała swoje święto. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości. Wezmą w nich udział m.in. władze i studenci uniwersytetu, a także gdyńscy samorządowcy. Mieszkańcy będą mogli przyglądać się wydarzeniom, które będą się odbywać przed budynkiem głównym uczelni przy ul. Morskiej 83.

O godz. 8.00 przed budynkiem uniwersytetu zostanie podniesiona bandera. Następnie uroczystości przeniosą się do uczelnianej auli im. T. Meissnera, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się msza święta. Następnie o godz. 11.00 w tym samym miejscu zaplanowano uroczyste posiedzenie senatu uczelni. Obchody zakończy apel pamięci, który odbędzie się o godz. 15.00 przed budynkiem głównym.

Podczas posiedzenia senatu zaplanowano również wodowanie dwóch książek: „Słownika biograficznego absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie 1922-1930” Małgorzaty Sokołowskiej i Joanny Stasiak oraz „Ludzi w służbie Uczelni. Od Szkoły Morskiej w Tczewie do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni” Agnieszki Czarneckiej.

źródło http://www.gdynia.pl /fot.UMG

Zobacz podobne

Dzień działacza kultury w 3. Flotylli Okrętów

BS

Wodowanie S/Y NEST

BS

„Kotwice szczecińskie – kotwice pamięci i nadziei…”

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie