Polski Portal Morski
Aktualności

Na pokładzie przewróconego statku było dwóch Duńczyków

Na pokładzie frachtowca, który przewrócił się do góry dnem w cieśninie między Bornholmem a szwedzkim miastem Ystad, było dwóch Duńczyków – potwierdził właściciel statku. Trwa akcja poszukiwawcza, prokuratura wszczęła dochodzenie

Do kolizji dwóch statków towarowych, 90-metrowego brytyjskiego oraz 55-metrowego duńskiego, doszło w poniedziałek nad ranem we mgle. W wyniku zderzenia duńska jednostka przewróciła się i utrzymuje się na powierzchni do góry dnem. Frachtowiec nie przewoził towaru.

Według Sorena Hoja, szefa duńskiego armatora Hoy A/S, na zatopionym statku Karin Hoy było dwóch obywateli Danii.

W akcji ratunkowej uczestniczą jednostki szwedzkiego i duńskiego ratownictwa morskiego. „Wiemy, że z wody dobiegały krzyki. Brytyjski statek spuścił małą łódź ratowniczą, ale nikogo nie znaleziono” – przekazał Jonas Franzen ze Szwedzkiej Administracji Morskiej.

Jak poinformowała Szwedzka Straż Przybrzeżna w planach jest holowanie kadłuba do portu nieopodal szwedzkiego Ystad, a następnie sprawdzenie przy pomocy nurków jego wnętrza. Przeprowadzenie takiej operacji na otwartym morzu uznano za zbyt niebezpieczne.

Szwedzka prokuratura poinformowała o wszczęciu dochodzenia w sprawie „rażących zaniedbań w ruchu morskim”

źródło PAP/ fot.PAP/EPA/Johan Nilsson/TT

Zobacz podobne

Badania środowiskowe dla sektora offshore – Nowy rozdział współpracy pomiędzy UMG a firmą MEWO S.A.

KM

Od 1946 roku mamy Urząd Morski w Szczecinie

Autor

Raport PRS. Potencjał polskiego przemysłu morskiego na potrzeby MFW

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie