Polski Portal Morski
Bez kategorii

Grecja/ Nurek odnalazł wrak włoskiego okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej

Grecki nurek odnalazł wrak włoskiego okrętu podwodnego z czasów drugiej wojny światowej – poinformowała w środę agencja Reutera. Wrak przez 80 lat leżał na głębokości 103 metrów na dnie Morza Egejskiego.

W listopadzie znany grecki nurek i ekspert dziedzinie morza Kostas Thoktarides wraz z współpracownikami przeprowadził szczegółową inspekcję wraku okrętu Jantina na południe od wyspy Mykonos – relacjonowano.

„Historia marynarki wojennej jest jak układanka, a to odkrycie to jeden z jej elementów” – mówił Thoktarides. By zidentyfikować nowe odkrycie, skorzystałem z archiwów Biura Historii Włoskiej Marynarki Wojennej – tłumaczył.

Jak informował Reuters, Jantina to już czwarty okręt podwodny odkryty przez greckiego eksperta.

Jednostka poszła na dno 5 lipca 1941 roku, trafiona przez torpedę wystrzeloną z innego okrętu podwodnego, brytyjskiego HMS Torbay – podała agencja. Gdy włoski okręt wyruszał z greckiej wyspy Leros, na jego pokładzie znajdowało się 48 marynarzy – dodano

źrodło PAP/fot. Underwater

Zobacz podobne

Equinor i Grupa Polenergia rozmawiają z pracodawcami z Pomorza o morskiej energetyce wiatrowej.

PL

Świnoujście. Prace nad budową tunelu posuwają się do przodu

BS

Remonty Statków w MSR „Gryfia”

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie