Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności

Dwa tiry z darami dla Ukraińców wyjechały ze Szczecina

Kolejny duży transport z darami dla Ukraińców wyjedzie ze Szczecina. To pomoc przygotowana przez samorządy z regionu.

Zbiórkę darów zorganizowano w powiatach polickim, łobeskim i gryfickim. Wszystkie produkty zebrano w Szczecinie; magazynowanie i transport koordynuje Urząd Wojewódzki. Magazyn darów powstał na terenie Centrum Logistycznego Gryf. Na Ukrainę trafią m.in. leki i żywność.

– Wyjechało 59 palet, więc jest to bardzo znacząca pomoc. Dodatkowo w tym tygodniu na Ukrainę trafiły już 33 palety z inicjatywy i dzięki wsparciu Cukierni Mistrza Jana; były to produkty spożywcze. Łącznie z województwa zachodniopomorskiego dostarczyliśmy w sumie blisko 100 palet z niezbędną pomocą dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy – mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Pomoc będzie potrzebna bardzo długo, dlatego będzie konieczna mobilizacja – dodawał starosta policki, Andrzej Bednarek.

– Myślę, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Ten odruch serca i wzajemna solidarność z tym narodem oraz wsparcie…, musimy przygotować się na to, że może potrwać to dłużej. Bo jednak emocje i serce każdego człowieka w jakiś sposób stygną. Rolą samorządów i rządowych organizacji – w czasie, gdy to osłabnie – będzie to, żebyśmy byli mocno gotowi – dodał starosta Bednarek.

W pomoc włączyły się firmy z Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego. Ciężarówki do transportu darów zapewniła Grupa Azoty.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Centrum Prasowe ZUW Szczecin

Zobacz podobne

Sojusznicy ćwiczą na Morzu Czarnym, oczyszczają wody i porty

BS

Pasmo sukcesów CARGOTORU

KM

Fundacja klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego pomaga w realizacji Nord Stream 2

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie