Polski Portal Morski
Aktualności

Dar Młodzieży zawitał do Rouen we Francji

S/V Dar Młodzieży w dniu 6 czerwca 2022 roku dopłynął do Rouen, w pobliżu Paryża. Fregata spędzi tu kilka najbliższych dni. Celem podróży jest nawiązanie szerszej współpracy z Institut de l’Océan Sorbonne Université oraz Sorbonne Université.

W dniach 7-8 czerwca 2022 roku odbywa się konferencja zorganizowana wspólnie przez Uniwersytet Morski w Gdyni, Institut de l’Océan Sorbonne Université(link is external) oraz Sorbonne Université(link is external), w której uczestniczą władze Rouen. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kondycji morza, zmian klimatycznych i zjawisk geopolitycznych.

W konferencji uczestniczy JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz władze miasta i Sorbonne Université, jak również przedstawiciele władz miast sąsiadujących z Rouen.

Wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń podczas postoju będą sprzyjały rozwinięciu i poszukiwaniu nowych możliwości współpracy pomiędzy UMG, Instytutem Badania Morza na Sorbonie oraz Uniwersytetem Sorbońskim, m.in. w zakresie programu Erasmus +, a także udziału „Daru Młodzieży” w corocznie obchodzonym wydarzeniu ARMADA 2023 w Rouen.

W dniu 8 czerwca 2022 roku, podczas uroczystej gali wieczornej, zostanie oficjalnie zapowiedziana ARMADA 2023, która od tego dnia odbędzie się dokładnie za 360 dni.

Żaglowiec opuści Rouen 12 czerwca 2022 roku i uda się w dalszą podróż. Następnym portem, do którego zawinie fregata, będzie Kiel.

źródło/ fot.https://umg.edu.pl/

Zobacz podobne

Świnoujście. Powstanie teren rekreacyjny z urobku wydobytego przy budowie tunelu

KM

58. rocznica utworzenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

BS

Ukraińcy przeprowadzili atak rakietowy na zawłaszczone przez Rosję wiertnie gazowe na Morzu Czarnym

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie