Polski Portal Morski
Aktualności

Dar Młodzieży zawitał do Rouen we Francji

S/V Dar Młodzieży w dniu 6 czerwca 2022 roku dopłynął do Rouen, w pobliżu Paryża. Fregata spędzi tu kilka najbliższych dni. Celem podróży jest nawiązanie szerszej współpracy z Institut de l’Océan Sorbonne Université oraz Sorbonne Université.

W dniach 7-8 czerwca 2022 roku odbywa się konferencja zorganizowana wspólnie przez Uniwersytet Morski w Gdyni, Institut de l’Océan Sorbonne Université(link is external) oraz Sorbonne Université(link is external), w której uczestniczą władze Rouen. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kondycji morza, zmian klimatycznych i zjawisk geopolitycznych.

W konferencji uczestniczy JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz władze miasta i Sorbonne Université, jak również przedstawiciele władz miast sąsiadujących z Rouen.

Wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń podczas postoju będą sprzyjały rozwinięciu i poszukiwaniu nowych możliwości współpracy pomiędzy UMG, Instytutem Badania Morza na Sorbonie oraz Uniwersytetem Sorbońskim, m.in. w zakresie programu Erasmus +, a także udziału „Daru Młodzieży” w corocznie obchodzonym wydarzeniu ARMADA 2023 w Rouen.

W dniu 8 czerwca 2022 roku, podczas uroczystej gali wieczornej, zostanie oficjalnie zapowiedziana ARMADA 2023, która od tego dnia odbędzie się dokładnie za 360 dni.

Żaglowiec opuści Rouen 12 czerwca 2022 roku i uda się w dalszą podróż. Następnym portem, do którego zawinie fregata, będzie Kiel.

źródło/ fot.https://umg.edu.pl/

Zobacz podobne

Kenia/ 25 tys. ton zboża dotarło do Afryki w ramach akcji Kijowa „ziarno z Ukrainy”

BS

Grupa Lotos wdroży pilotaż instalacji filtracyjnej, innowacyjnej w skali świata

BS

Inwestycje w przyszłość Portu Gdynia – nowe falochrony

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie