Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Dobry wynik Akademii Morskiej w U-Multirank

12 miejsce na 42 polskie uczelni to pozycja AMS w międzynarodowym zestawieniu szkół wyższych U-Multirank . W naszym regionie jesteśmy oceniani najwyżej.

Najlepsi dydaktycy, dostępne praktyki i umiędzynarodowienie

Akademia Morska w Szczecinie po 4 latach nieobecności w rankingu U-Multirank wróciła do zestawienia. Dodatkowo do oceny zgłoszono 3 kierunki: mechatronika I stopnia, mechanika i budowa maszyn I i II stopnia oraz informatyka I stopnia. Kierunki oceniane były odpowiednio w ramach trzech dyscyplin: Electrical Engineering, Mechanical Engineering oraz Computer Science. Mimo że Akademia Morska jest niewielką uczelnią, stanęła w szranki z dużo większymi placówkami, takimi jak: Uniwersytet Warszawski czy Politechnika Wrocławska. Wśród najwyżej punktowanych kryteriów AMS znalazły się:

  • wysoko wyspecjalizowana, dostępna kadra naukowa,
  • świetna współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, przekładająca się na organizację praktyk oraz zatrudnienie dla absolwentów,
  • liczne badania naukowe i publikacje, również we współpracy z przemysłem,
  • międzynarodowy zespół badawczy.

Akademia Morska w Szczecinie jest jedyną polską uczelnią morską ujętą w rankingu.

Alternatywny ranking

U-Multirank nie jest typowym rankingiem, ponieważ nie wyłania zwycięzców. To zestawienie nie wielkościowe, lecz jakościowe, pozwalające sprawdzić potencjał uczelni. Instytucje porównywane są w pięciu obszarach pod kątem 30 wskaźników. Każdy z nich jest oceniany od A (bardzo dobrze) do E (słabo). Dzięki U-Multirank kandydaci na studia mogą znaleźć uczelnie według indywidualnych potrzeb, tworzyć własne rankingi placówek. Tegoroczna, 9. edycja U-Multirank, zwróciła szczególną uwagę na problem nierówności społecznych w dostępie do szkolnictwa wyższego. 

źródło /fot. Akademia Morszka w Szczecinie

Zobacz podobne

Sondaż: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków

BS

Wielka inwestycja w Porcie Gdańsk zakończona

KD

Konstrukcje stalowe ze Szczecina do Rotterdamu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie