Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty

Port Szczecin Świnoujście szybko się rozwija

Zespół Portów Szczecin i Świnoujście dzięki realizowanym inwestycjom bardzo szybko sie rozwija.

Port w Szczecinie cały czas się rozwija, aktualnie zostały zakończone prace przy pogłębianiu wodnego toru do głębokości 12,5 m. Trwają również prace przy poprawieniu dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego, które mają się zakończyć w 2023, z kolei w rejonie Basenu Kaszubskiego prace maja zakończyć się w jeszcze w tym roku.

Kolejną bardzo ważną inwestycją jest Głębokowodny Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Inwestor ma wybudować terminal kontenerowy, który znajdzie się na pirsie w morzu. Falochron dla nowego portu ma wykonać Urząd Morski w Szczecinie. Rozpoczęcie działalności terminalu planowane jest na lata 2025/26.

Dobrą pracę portu potwierdzają również wyniki. Zarząd Morskich Portów podsumował pierwsze półrocze tego roku. Wzrost przeładowanych towarów wynosi ok.3 procenty.W sumie spółki przeładowały 17.5 miliona ton towarów. Najwięcej wzrostu zanotowały przeładunki rudy, paliw i gazu LNG.

Dla porównania terminal gazu skroplonego rozładował 26 statków w tym półroczu, w ubiegłym roku w tym samym okresie 18. Przypomnijmy przeładunki wzrosły, mimo iż porty działały w czasie pandemii i wojny na Ukrainie.

źródło ZMPSiŚ, Radio Szczecin/ mat. filmowy Port Szczecin Świnoujście

Zobacz podobne

Turcja/ MSZ: cztery rosyjskie okręty wojenne nie przepłyną przez czarnomorskie cieśniny

KM

Dania: Minister Rau odwiedził port instalacyjny dla farm wiatrowych

KM

Pomorskie/ Na wodach Zatoki Puckiej przewrócił się jacht, straż graniczna pomogła żeglarzowi

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie