Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Za nami kolejny tydzień pracy na budowie tunelu w Świnoujściu !

Na budowie tunelu pod Świną prace idą w dobrym tempie. Tunel pod Świną ma być gotowy w 2022, ale dla kierowców otwarty w 2023. Tunel pod Świną będzie najdłuższą podwodną przeprawą w Polsce. Łączna długość tunelu i dróg dojazdowych to prawie 3,2 km, a samego tunelu 1,5 km. Na budowie tunelu pod cieśniną Świny trwają intensywne prace.

W komorze odbiorczej TBM trwa deskowanie stropu zewnętrznego. Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową wykonywane są roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. Kontynuowane są także roboty drogowe, w tym budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Przy bajpasie północnym budowany jest mur oporowy, a na placu budowy kontynuowane są prace porządkowe i utrzymaniowe.

W komorze startowej na wyspie Uznam trwają prace nad konstrukcjami wewnętrznymi. W budynku Biura Centrum Obsługi oraz Trafo TK3 kontynuowane są roboty wykończeniowe i instalacyjne prace wewnętrzne. Wykonywane są także prace programistyczne, w tym implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu.

W tunelu TBM, przy wyjściu ewakuacyjnym EE1, trwa demontaż instalacji mrożeniowej oraz demontaż konstrukcji stalowej wzmacniającej tunel. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 zakończono obudowę ostateczną i rozpoczęto demontaż instalacji mrożeniowej, a także konstrukcji stalowej wzmacniającej tunel TBM. Na odcinku T1 układane i uszczelniane są prefabrykaty, trwa również zbrojenie i betonowanie płyty poddrogowej oraz wylewka w kanałach technologicznych.

źródło/mat. filmowy UM Świnoujście/ fot. Cezary Iwanowski, PORR S.A.

Zobacz podobne

#dzielmysiędobrem – Port Gdynia i Port Gdańsk wspólnie wspierają szpital w Kościerzynie

Autor

Polska i Czechy zawarły porozumienie w sprawie kopalni Turów

KM

Fuzja Orlenu i Lotosu coraz bliżej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie