Polski Portal Morski
Aktualności

Tankowiec na krótko zablokował Kanał Sueski

Pływający pod banderą Singapuru tankowiec Affinity V utknął w środę wieczorem na wąskim odcinku Kanału Sueskiego blokując ten strategiczny szlak wodny.Po kilku godzinach holownikom udało się go ustawić we właściwej pozycji – poinformował zarząd Kanału.

Jak poinformował przedstawiciel zarządu, uszkodzenie systemu sterowania spowodowało, że tankowiec uderzył w nabrzeże i stanął w poprzek blokując drogę innym jednostkom.

Jednak wysłanym do akcji pięciu holownikom udało się odciągnąć statek od brzegu i ustawić go w prawidłowej pozycji. Po pięciu godzinach żeglugę na kanale wznowiono.

Nie był to pierwszy tego rodzaju przypadek. W marcu 2021 r. pływający pod banderą Panamy olbrzymi kontenerowiec Ever Given blokował kanał przez 6 dni.

Kanał Sueski oddzielający Afrykę od Półwyspu Synaj jest jedną z najważniejszych dróg wodnych świata. Przepływa tędy ok. 10 proc. towarów transportowanych na świecie drogą morską. 

źródło PAP/ fot. Shutterstock

Zobacz podobne

Rozkaz o utworzeniu Marynarki Wojennej

PL

Wyjątkowe oprowadzanie kuratorskie po gdańskim Żurawiu

AB

Interkonektor gazowy Polska-Litwa

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie