Polski Portal Morski
Aktualności Porty

PKP zainteresowane rozwojem przewozu ładunków przez porty Łotwy

Polskie Koleje Państwowe są zainteresowane rozwojem przewozów ładunków przez porty łotewskie i poszukują możliwości zwiększenia tych wolumenów – poinformował cytowany w czwartkowym komunikacie prezes PKP Krzysztof Mamiński.

Jak podano w komunikacie, prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński oraz Andrzej Olszewski z zarządu spółki spotkali się w tym tygodniu w Rydze z Marisem Kleinbergsem, prezesem Kolei Łotewskich (LDz). Szefowie kolei polskich i łotewskich rozmawiali o współdziałaniu przy przewozie węgla z portu w Rydze do Polski. Omówili także przyszłe perspektywy współpracy w zakresie logistyki.

Doceniamy zdolność naszych łotewskich partnerów do zapewnienia większej ilości przewozów ładunków i jesteśmy bardzo zainteresowani zwiększeniem wolumenów przewozów towarowych, a także rozszerzeniem rodzajów przewożonych ładunków. Mamy nadzieję, że będzie to nowy kanał transportowy, który połączy Europę – powiedział cytowany w komunikacie Mamiński.

Rozpoczęliśmy udaną współpracę i w ten sposób będziemy kontynuować nasze relacje. Jesteśmy przygotowani na znacznie większe wolumeny przewozów – dla kolei nie jest to problem. Myślę, że porty również nie będą miały trudności ze zwiększeniem wolumenów, biorąc pod uwagę obecne obciążenie pracą – stwierdził cytowany w komunikacie prezes Kolei Łotewskich. 

W komunikacie podano, że koleje Łotewskie poinformowały, iż pracują obecnie nad pozyskaniem chińskich ładunków kontenerowych, „których transport może otworzyć nowe perspektywy współpracy z polskimi partnerami”.

PKP są właścicielem większości (około 90 proc.) czynnych dworców kolejowych, a jednym z priorytetów spółki jest zapewnienie wysokiego standardu obsługi, w tym bezpieczeństwa, podróżnych korzystających z tych obiektów i usług kolei. Obecnie Spółka realizuje największy w swojej historii program przebudowy dworców, w ramach którego zmodernizowanych i wybudowanych od podstaw zostanie łącznie około 200 obiektów.

Źródło: PAP Fot.: Wikipedia/Fotogrāfējis A.Buks

Zobacz podobne

Przebudowa Kanału Dębickiego idzie pełną parą!

KM

Sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Ukraińskich strażaków od Zakładowej Straży Pożarnej MSR Gryfia

KM

Promy w Świnoujściu według nowego rozkładu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie