Polski Portal Morski
Aktualności

PGE Baltica ma nowego Prezesa

Ważne zmiany na czele offshore’owej spółki PGE Baltica. Nowym prezesem spółki został Arkadiusz Sekściński. Dotychczasowy prezes Dariusz Lociński został wiceprezesem ds. rozwoju.

Informację o zmianach w zarządzie PGE Baltica, odpowiedzialnej w grupie PGE za budowę morskich farm wiatrowych, podano wczoraj. W skład zarządu, poza Sekścińskim i Locińskim, wchodzą także Grzegorz Wysocki – wiceprezes ds. finansowych, oraz Piotr Dziubałtowski – wiceprezes ds. operacyjnych.

Jednocześnie PGE podało, że Arkadiusz Sekściński został włączony do składu zarządu spółek PGE Baltica 5 i PGE Baltica 6, gdzie będzie pełnił stanowisko wiceprezesa. Obie spółki są odpowiedzialne za projekty morskich farm wiatrowych w przyszłych rundach pozwoleń lokalizacyjnych.

Arkadiusz Sekściński od 2011 roku był dyrektorem i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, zaś z PGE jest związany od 2016 roku, kiedy rozpoczął pracę w PGE Energia Odnawialna jako wiceprezes. W trakcie swojej kariery w spółkach grupy Sekściński nadzorował pracę spółek odpowiedzialnych za budowę lądowych farm wiatrowych, był także zaangażowany w rozwój fotowoltaiki. W styczniu 2020 roku objął stanowisko wiceprezesa ds rozwoju w PGNiG, pełnił funkcje członka rady dyrektorów PGNiG Upstream Norway i przewodniczącego rady nadzorczej PGNiG Ventures.

Źródło/PGE/fot.PAP

Zobacz podobne

W Afryce i na Bliskim Wchodzie rośnie zainteresowanie zbożem z Polski

BS

 Premier Szmyhal: tracimy dziennie 170 mln USD z powodu braku dostępu do portów

BS

Okręty ODS polską wizytówką

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie