Polski Portal Morski
Aktualności

Stocznia Gryfia. Trwa budowa głębi dokowej

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwają intensywne prace – trwa palowanie.

Głębia dokowa to miejsce, gdzie będzie zanurzał się dok wraz ze statkiem. Inwestycję wykonuje firma Doraco – mówi prezes Gryfii Krzysztof Zaremba. Głębia będzie miała kilkanaście metrów głębokości. 

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, co zresztą na początku tygodnia, dzisiaj rano też, część mieszkańców Szczecina mogła na własne uszy się przekonać. Mówię tutaj o procedurze wbijania pali pod konstrukcję, w której będzie zamocowane łoże doku – powiedział prezes Gryfii.

Gryfia drugi rok z rzędu ma dodatni wynik finansowy. Budowa doku – tą część realizuje stocznia Szczecińska Wulkan – to jedna z największych obecnie realizowanych inwestycji w branży morskiej.

– Modernizujemy Gryfię, naprawiamy to, co było niszczone przez te wszystkie lata do 2015 roku, co z Gryfią wyrabiali ci, co na zamówienie niemieckie, czyli Platforma Obywatelska, która rządziła i politycy, którzy niszczyli przemysł stoczniowy.

Inwestycja obejmuje też modernizację nabrzeża, budowę pirsu, do którego będzie zacumowany dok pływający, powstanie też dodatkowe połączenie kablem energetycznym z przeciwległego brzegu. 

Firma Doraco wiele lat temu zmodernizowała pochylnię Wulkan wtedy jeszcze na rzecz holdingu stoczniowego.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Robert Stachnik/Radio Szczecin

Zobacz podobne

„CZUŁYM” – pierwszy statek zbudowany całkowicie w Stoczni Szczecińskiej. Historia prawdziwa

BS

Zaostrzone ograniczenia dla Rosjan na lotniczych i morskich przejściach granicznych

KM

Wiceprezes Gaz-Systemu: rozbudowa przesyłu gazu przez granicę polami wspópracy z Ukrainą

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie