Polski Portal Morski
Bez kategorii

Marynarka wojenna i lotnictwo monitorowały rosyjskie okręty w pobliżu brytyjskich wód

Brytyjska marynarka wojenna poinformowała w czwartek, że jej okręty patrolowe wraz z samolotami Królewskich Sił Powietrznych przeprowadziły „skoordynowaną operację monitorowania” rosyjskich okrętów przepływających w pobliżu brytyjskiego wybrzeża.

W komunikacie Royal Navy sprecyzowano, że fregata HMS Portland wraz ze stacjonującymi na stałe w bazie RAF Lossiemouth samolotami zwiadowczymi P8 Poseidon śledziły ruchy rosyjskich okrętów, m.in. korwet Bojkij i Grad, krążownika Marszał Ustinow i niszczyciela Siewieromorsk, zaś fregata HMS Tyne – trzy rosyjskie okręty, w tym korwetę Merkury i statek badawczy Akademik Nikołaj Strachow.

Wszystkie te jednostki monitorowane były w pobliżu brytyjskich wód terytorialnych – na kanale La Manche, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. Nie ujawniono, kiedy operacja miała miejsce, ale wskazano, że część rosyjskich okrętów brała udział w obchodach Dnia Marynarki Wojennej Rosji, które odbyły się 30 lipca w Petersburgu.

Źródło/PAP/fot/Pixabay.pl

Zobacz podobne

Baltic Pipe leży już w poprzek Zelandii

AZ

Rozładunek nowego sprzętu w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A.

PL

Trwa rozbiórka ORP Kopernik

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie