Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Bezpieczeństwo

Rozbudowa gazoportu w Świnoujściu. Wkrótce próby wodne

Budowa trzeciego zbiornika w terminalu LNG w Świnoujściu dobiega końca. Próby wodne, które rozpoczną się wkrótce, pozwolą sprawdzić, czy nowy obiekt jest szczelny.

Rozbudowa terminalu ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Budowa trzeciego zbiornika w świnoujskim terminalu jest drugim etapem rozbudowy. Pierwszy zakończył się w zeszłym roku. Dzięki czemu, moce regazyfikacyjne zwiększyły się do ponad 6 mld metrów sześciennych rocznie.

– Ukończenie budowy trzeciego zbiornika te moce zwiększy – mówi Iwona Dominiak, rzecznik spółki Gaz-System. – W tej chwili pracujemy nad tym, aby moce regazyfikacyjne sięgnęły poziomu ponad 8 mld metrów sześciennych. Prace są bardzo zaawansowane i zgodnie z harmonogramem, na przełomie roku, będziemy uruchamiać nowe moce gazoportu.

Zaawansowane prace trwają także przy nabrzeżu do bunkrowania statków – dodaje rzeczniczka LNG. – W zasadzie betonowe nabrzeże jest gotowe, ale proszę pamiętać, że to nie wszystko. Tam muszą być ramiona do pobierania LNG, który potem jest regazyfikowany.

Próby trzeciego, największego zbiornika mają rozpocząć się na przełomie września i października. Będą polegały na wypełnieniu obiektu wodą w celu sprawdzenia jego szczelności.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. Terminal LNG

Zobacz podobne

Kolejna wpłata oraz pomoc w ramach akcji Wspieramy Szpitale od firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Autor

Anna Moskwa: rządowy projekt ustawy wiatrakowej był szeroko konsultowany

JK

Prezes PGE: do końca roku sprowadzimy 8 mln ton węgla

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie