Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV Stocznie

PGZ Stocznia Wojenna – budowa nowych hal i wnęki dokowej postępuje!

Zapraszamy do obejrzenia nowego materiału filmowego pokazującego postęp na budowie nowych hal oraz wnęki dokowej w PGZ Stoczni Wojennej To dzięki tej infrastrukturze zostaną zbudowane wielozadaniowe fregaty w ramach największego w historii Marynarki Wojennej RP programu Miecznik.

Już wkrótce PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni będzie miała nową, najwyższą w polskiej branży stoczniowej i jedną z najwyższych w Europie halę kadłubową oraz nowoczesną halę produkcyjną. Rozbudowane zostaną również nabrzeże i place składowe. Powstaną także nowe drogie wewnętrzne. Najważniejszym zadaniem tej inwestycji jest budowa nowej hali, w której integrowane będą kadłuby trzech ultranowoczesnych fregat dla Marynarki Wojennej RP powstających w ramach Programu Miecznik. Zgodnie z projektem powierzchnia zabudowy wyniesie blisko 6 tys. m2. Wysokość hali – 43 m (a nawet 46 m wliczając zamontowane na dachu zespół urządzeń do wentylacji) – będzie ją czyniła najwyższą halą w polskim przemyśle stoczniowym i jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Źródło, mat. filmowy PGZ Stocznia Wojenna

Zobacz podobne

Już niedługo rozpocznie się sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

BS

„Planeta 1” dostępna dla zwiedzających

BS

World Maritime Day w Porcie Gdynia

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie