Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Dzięki Port Gdańsk i Baltic Hub Polska powiększyła się o 36 ha

Dzięki Port Gdańsk i Baltic Hub, Polska powiększyła się o 36 ha. A to za sprawą zalądowienia obszaru morskiego, pod budowę trzeciego głębokowodnego nabrzeża.

– Cały obszar został już zalądowiony. W tej chwili naszym głównym zadaniem są roboty żelbetowe na głównym nabrzeżu, belki pod suwnice i nawierzchnie. Nie widzę w tej chwili żadnego zagrożenia dla ustalonego terminu realizacji, który przypada na wrzesień 2025 r. – zapewnia Antoni Ciepielewski, dyrektor rejonu w Dyrekcji Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA, głównego wykonawcy inwestycji.

T3 będzie przeznaczony do przeładunku i magazynowania kontenerów. Sam plac ma powierzchnię 36 ha, wyposażony będzie w nabrzeże głębokowodne o łącznej długości 717 m i głębokości 18 m, co pozwoli na obsługiwanie największych, 400-metrowych statków kontenerowych. Będzie to jeden z największych obiektów tego typu w Europie.

Źródło Port Gdańsk

Zobacz podobne

Żaglowiec Dar Pomorza – legenda pod polską banderą

BS

ORP Iskra kończy najdłuższy rejs

KM

Łódzkie/ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód na dopływach Warty

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie