Przejdź do treści

Koncert Niepodległości „Poland” na ORP Błyskawica

12 sierpnia 2020, w tygodniu Święta Wojska Polskiego i 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, odbędzie się internetowa premiera Koncertu Niepodległości „Poland”, który realizowany jest na okręcie ORP Błyskawica, legendarnym polskim niszczycielu z okresu II Rzeczypospolitej i weteranie II wojny światowej.
Piotr Gliński: Stocznia Gdańska to miejsce święte i będzie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Teren Stoczni Gdańskiej to miejsce święte i dlatego będzie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - powiedział w poniedziałek w Gdańsku wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Średniowieczny miecz wydobyty z dna Odry podczas pogłębiania toru wodnego
Niemal całkowicie zachowany średniowieczny miecz wraz z fragmentem skórzano-drewnianej pochwy wydobyto z Odry podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Eksperci określili znalezisko jako "unikatowe".
Taka Historia na 70 lat ZMPSIŚ
Lata 70’te - z cumującego w Szczecinie drobnicowca Władysław Jagiełło należącego do PLO wyładowywane są worki z kawą.
Kanał Piastowski: przygotowania do wydobycia bomby lotniczej Tallboy
awet 6-tonowe elementy z ciężkiego krążownika Lutzow, który został zatopiony w 1945 roku są usuwane z Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. Tak wyglądają przygotowania do wydobycia największej konwencjonalnej bomby lotniczej Tallboy.
Grecja/ Otwarto pierwsze podmorskie muzeum - starożytny wrak statku z amforami
W Grecji zainaugurowano w sobotę pierwsze podwodne muzeum - wrak statku, który zatonął w V wieku p.n.e., a który przewoził tysiące amfor. Zatopiony skarb na Morzu Egejskim będą teraz mogli odkrywać miłośnicy nurkowania.
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku: Powstanie Warszawskie na Wiśle
Wiosną 1939 r., wobec zbliżającej się wojny, z Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej w Pińsku wyodrębniono Oddział Wydzielony "Wisła". Po 1 września 1939 r. jego jednostki broniły mostów i przepraw na dolnej i środkowej Wiśle, a wobec niemożności wycofania się do Modlina zostały zatopione przez własne załogi.
Subskrybuj HISTORIA