Polski Portal Morski
Aktualności

 Jacht skonfiskowany na południu Włoch przemytnikom migrantów przekazany uczniom szkoły morskiej

Jacht skonfiskowany przemytnikom migrantów został przekazany uczniom technikum morskiego w Kalabrii na południu Włoch jako jednostka szkoleniowa- podały media. Cztery lata temu włoskie służby przejęły jacht, którym przypłynęła grupa migrantów.

Jacht „Alberto” ma prawie 15 metrów długości. Na kalabryjskie wybrzeże w pobliżu Catanzaro przypłynął w 2019 roku z migrantami na pokładzie. Teraz przekazano go uczniom szkoły morskiej. Ma zmienić nazwę i zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt do nawigacji- zapowiedziano.

„Trzy fundamentalne zasady, które leżą u podstaw tego projektu edukacyjnego to praworządność, innowacja i przygotowanie do zawodu”- wyjaśniła dyrektor technikum Elisabetta Zaccone.

Dodała następnie: „Celem jest to, by rozwinąć w uczniach świadomość tego, że z nielegalnych działań, takich, jak nielegalna imigracja organizowana przez grupy przestępcze, może narodzić się zjawisko przywrócenia prawa dla dobra społeczności”

źródło: PAP / zdjęcie poglądowe: Guardia di Finanzia

Zobacz podobne

PKN ORLEN, PGNiG i organizacje związkowe podpisały gwarancje zatrudnienia dla pracowników

KM

PGNiG: gaz w Baltic Pipe z własnego wydobycia i od producentów z szelfu

BS

Maersk planuje zakład wyrobu odnawialnego metanolu za 10 mld euro

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie