Przejdź do treści

108 dostawa LNG do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

Dzisiaj, 28 października do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 108. dostawa LNG. Dostarczy ją metanowiec Neo Energy pływający pod  liberyjską banderą. Tym razem w ramach kontraktu zakupione zostało 80 mln m3 gazu liczone po regazyfikacji.
" Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu"
To popularnie określany jako gazoport - to polski terminal przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu. Położony jest w prawobrzeżnej część miasta, Warszowie na wyspie Wolin, nieopodal najwyższej na polskim wybrzeżu Bałtyku latarni morskiej.
Terminal LNG Świnoujście: dotarła kolejna dostawa gazu!
Z kolejnym ładunkiem LNG z Norwegii przypłynął do Terminala im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu statek Arctic Discoverer. Jednostka ma 290 metrów długości i 49 metrów szerokości.
101 dostawa LNG do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu
Dziś dotarła kolejna - już 101 dostawa LNG do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dostarczona przez gazowiec SOKOTO.
Setny metanowiec w świnoujskim gazoporcie - konferencja prasowa
Metanowiec Al Safliya firmy Qatargas przypłynął do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 90 tys. ton skroplonego gazu. To jest jubileuszowa, setna dostawa. Dlatego miała uroczystą oprawę z przedstawicielami rządu, biznesu, samorządów i mediów.
Terminal LNG Świnoujście - już jutro setna dostawa gazu!
Wielkimi krokami do portu w Świnoujściu zbliża się metanowiec transportujący LNG z Kataru. Będzie to okrągła: setna dostawa w tym roku. Odbiór transportu PGNIG będzie świętować wraz z gośćmi specjalnymi, jutro tj. 3 lipca o godz. 13.00 w porcie TLNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 
Polskie LNG: wykonawca I etapu rozbudowy terminalu wchodzi na teren budowy
Polskie LNG przekazało wykonawcy część terenu Terminalu LNG w Świnoujściu na potrzeby organizacji zaplecza budowy dla Projektu SCV. Pomimo pandemii koronawirusa termin realizacji I etapu rozbudowy pozostaje utrzymany – planowana data zakończenia prac to grudzień 2021 roku.
Subskrybuj terminal LNG