Przejdź do treści

Gepard zwiększy bezpieczeństwo ruchu statków w portach Szczecin i Świnoujście

Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu statków na torze wodnym Świnoujście-Szczecin oraz w basenach portowych obu portów. To za sprawą urządzenia trałowego zainstalowanego na pchaczu m/s Gepard.
Awaria „Czajki”: fala ze ściekami na Wiśle dotarła do Płocka
Awaria „Czajki”: fala ze ściekami na Wiśle dotarła do Płocka
Policjant z Poznania wyciągnął z rzeki kajakarza i dwóch "ratujących go" kolegów
Trzech pijanych mężczyzn, kajakarza, który wypadł z kajaka i dwóch kolegów, którzy szli mu na pomoc, wyciągnął z rzeki poznański policjant. Funkcjonariusz przebywał na urlopie w Drawieńskim Parku Narodowym; poszedł na rzekę łowić ryby.
Terroryzm na morzu. Coraz więcej porwań dla okupu!
Od stycznia do czerwca tego roku uprowadzone 70 marynarzy, a 90 procent uprowadzeń miało miejsce w Afryce Zachodniej – wynika z raportu Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) z siedzibą w Kuala Lumpur.  W roku ubiegłym odnotowano 106 pirackich ataków, w których uprowadzono 134 marynarzy. Eksperci firmy Constellis (zajmuje się bezpieczeństwem i negocjacjami z porywaczami) podkreślają, iż pracownicy sektora morskiego są najliczniejszą grupą zawodową uprowadzaną dla okupu.
Umowa Politechniki Gdańskiej z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk
W czwartek 13 sierpnia w Kapitanacie Portu Północnego miało miejsce podpisanie umowy między Politechnika Gdańską a Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, której celem jest pilotażowe wdrożenie systemów Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things- loT) dla poprawienia efektywności i bezpieczeństwa w Porcie Gdańsk.
PERN z decyzjami lokalizacyjnymi dla dwóch z trzech odcinków rurociągu Boronów-Trzebinia
PERN uzyskał już dwie z trzech decyzji o ustaleniu strategicznej inwestycji w sektorze naftowym lokalizacji – dla budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą: dla całego odcinka w województwie małopolskim oraz dla części odcinka w województwie śląskim. Projekt jest jednym z kluczowych elementów programu Megainwestycje PERN.
Bohaterski czyn Polaka w Holandii. Uratował tonące dzieci, sam zginął
Polak uratował troje tonących dzieci w Holandii, jednak sam zginął - podaje holenderski "Nederlandse Omroep Stichting" na swoich stronach internetowych. Do tragicznego wydarzenia doszło w okolicach miejscowości Julianadorp.
Subskrybuj bezpieczeństwo