Przejdź do treści

Woda wypompowana z Kanału Elbląskiego; można go zobaczyć od podszewki

Po sezonie żeglugowym z Kanału Elbląskiego została wypompowana woda. To celowy zabieg, by można było przeprowadzić remonty i konserwacje urządzeń. To też okazja, by chętni mogli zobaczyć tak zwany suchy kanał- poinformował PAP Bogusław Pinkiewicz z Wód Polskich w Gdańsku.
Budowa drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany: złożonych 9 ofert w przetargu
9 firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na drugą część budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany - podała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.
Kanał Elbląski - jeden z cudów Polski
Kanał Elbląski określany jest mianem jednego z cudów Polski, a jego długość wynosi 8️4,2 km
Biała flota rozpoczęła rejsy po Kanale Elbląskim

Statki pasażerskie Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej rozpoczęły od poniedziałku rejsy po Kanale Elbląskim (Warmińsko-mazurskie). W poprzednim sezonie żeglugowym przewiozły one w sumie 85 tys. turystów z całego świata.

 

Tegoroczny sezon dla białej floty z Ostródy rozpoczął się z miesięcznym opóźnieniem. Spółka, która jest największym przewoźnikiem po Kanale Elbląskim, odwołała wszystkie rezerwacje majowe z powodu pandemii koronawirusa.

Warmińsko-mazurskie: rozpoczął się sezon żeglugowy na Kanale Elbląskim
W piątek rozpoczął się sezon żeglugowy na Kanale Elbląskim (woj. warmińsko-mazurskie). Dzięki czynnemu systemowi XIX-wiecznych pochylni z tzw. suchym grzbietem ta droga wodna jest unikatowym w skali świata zabytkiem hydrotechniki.
Subskrybuj Kanał Elbląski