Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Remontowa Shipbuilding: specjalistyczny statek typu PSV Coey Viking przekazany armatorowi

Remontowa Shipbuilding zbudowała pierwszy z dwóch wielozadaniowych statków specjalistycznych typu PSV zamówionych przez międzynarodową korporację finansową Borealis Maritime – poinformowała w środę Aleksandra Tesmer z gdańskiej stoczni.

PSV Coey Viking będzie eksploatowany pod zarządem technicznym firmy armatorskiej Viking Supply Ships AB (ze Szwecji – PAP). Statek został przekazany armatorowi i niebawem po mobilizacji (adaptacji – przystosowaniu do konkretnego zadania) wejdzie do regularnej eksploatacji w norweskim sektorze Morza Północnego – wyjaśniła manager ds. promocji i reklamy Remontowa Shipbuilding.

Coey Viking jako statek typu PSV przeznaczony jest do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego. Jednostka spełnia najwyższe normy związane z ochroną środowiska. Jest zasilana LNG lub lekkim olejem okrętowym – MGO w układzie napędowym gazowo-elektrycznym. Dodatkowo, na statku zainstalowano układ zasilania bateryjnego. Coey Viking wyposażony jest też w system dynamicznego pozycjonowania, o wyśrubowanych parametrach pogodowych, który zapewnia utrzymanie pozycji statku przy wietrze o prędkości przekraczającej 35 węzłów i wysokości fali dochodzącej do 4 m.

Remontowa Shipbuilding SA należy do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA, która jest największą stoczniową grupą kapitałową w Polsce. Holding zarządza dwiema stoczniami oraz wieloma spółkami z sektora okrętowego i offshore.

Stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi branży offshore. Buduje także promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, holowniki czy okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

Źródło PAP Fot. Remontowa Shipbuilding 

Zobacz podobne

Akcja lodołamania na Środkowej Wiśle zakończona sukcesem!

AB

Port Gdynia. Publiczny Terminal Promowy w idei #greenport

MZ

ORP Iskra – relacja z przebiegu praktyk pod żaglami

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie