Polski Portal Morski
Aktualności Extra Ministerstwo

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa dociera aż do Chin

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa podpisała umowę z China Railway International Multimodal Transport (CRIMT) na organizację międzynarodowego transportu multimodalnego w relacji Chiny – Europa – Chiny – poinformowała we wtorkowym komunikacie spółka.

Jak zaznaczył, cytowany w komunikacie prezes zarządu PKP LHS Zbigniew Tracichleb, podpisanie umowy z CRIMT i pełna organizacja transportu z Chin do Polski to naturalny etap rozwoju współpracy między przedsiębiorstwami.

“Dzięki zdobytemu w ubiegłym roku doświadczeniu, zbudowanemu zaufaniu i ciężkiej pracy możemy teraz samodzielnie organizować przewozy i zapewnić naszym importerom i eksporterom jeszcze lepszą obsługę” – wskazał.

Spółka podała, że od stacji Dostyk na granicy chińsko-kazachskiej PKP LHS zapewnia pełną obsługę spedycyjną, celną i terminalową. Obejmuje to między innymi przejazd pociągu przez terytorium Kazachstanu, Rosji, Ukrainy i Polski, zabezpieczenie platform szerokotorowych, przeładunek kontenerów w Dostyku oraz Sławkowie. Pierwszy pociąg zorganizowany w nowej formule dotarł do Sławkowa w 14 dni.

Jak czytamy w komunikacie, w ubiegłym roku PKP LHS zrealizowała przewóz 40 pociągów nadanych z Chin do Sławkowa, przewożąc łącznie 3 060 TEU. Poza regularnym połączeniem z Xi’an, w grudniu 2020 r. uruchomiona została kolejna trasa z Chongqing. Brak konieczności przeładunku na granicy oraz dedykowana do transportu towarowego linia szerokotorowa umożliwiają osiągnięcie rekordowej prędkości przejazdu: ok. 12 dni z chińskich miast do Euroterminala Sławków.

Od początku 2021 r. przewozy szerokotorową trasą z Chin do Sławkowa rozwijają się dynamicznie a ich realizacja nie napotyka na problemy charakterystyczne dla innych dróg transportowych – podała spółka.

źródło PAP film Ministerstwo Infrastruktury

Zobacz podobne

Coraz więcej nowych torów na szlakach wiodących do portów Szczecin i Świnoujście

AB

PGNiG odebrało czwartą dostawę LNG w Kłajpedzie

Autor

Ćwiczenia Passex na Bałtyku

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie