Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

„Armia Krajowa” w doku „Gryfii”

W doku nr 5 MSR „Gryfia” trwają prace remontowe na eksploatowanym w barwach Polskiej Żeglugi Morskiej masowcu „Armia Krajowa”. Była to jednostka otwierająca kilka lat temu nowy program inwestycyjny największego polskiego armatora. Statek zbudowała chińska stocznia Yangfan.

Matką chrzestną jednostki jest Jolanta Szyłkowska, ze szczecińskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

„Armia Krajowa” to masowiec o nośności 38 500 DWT należący do serii nowoczesnych konstrukcji, zaprojektowanych przez znane fińskie biuro projektowe Deltamarin. Jednostki mają podwójne poszycie oraz 5 ładowni typu „box” o szerokich lukach ładunkowych. Wyposażone są w 4 dźwigi pokładowe. Dzięki nowoczesnym silnikom głównym, zoptymalizowanemu kształtowi kadłuba i tzw. naprowadzającym płetwom przedśrubowym, są też bardzo ekonomiczne jeśli chodzi o zużycie paliwa.

We flocie Polskiej Żeglugi Morskiej był już wcześniej statek o nazwie ”Armia Krajowa”, który został wycofany z eksploatacji w 2014 roku.

źródło: Infomare

Zobacz podobne

MI: W Brukseli o rozwoju sieci TEN-T 

BS

113 dostawa gazu do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

Autor

Kanadyjski okręt przechwycił ponad tonę heroiny na wodach Zatoki Perskiej

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie