Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Dzień działacza kultury w 3. Flotylli Okrętów

Okolicznościowe spotkanie dowódcy 3. Flotylli Okrętów z działaczami kultury skupionymi w 3. Flotylli Okrętów rozpoczęło się od otwarcia wyremontowanej biblioteki oświatowej Klubu 3.FO. Następnie, podczas części oficjalnej nastąpiło wręczenie wyróżnień dla kadry i pracowników Resortu Obrony Narodowej. W sposób szczególny, z okazji jubileuszu 45-lecia pracy artystycznej, uhonorowano Adama Zittermanna – starszego instruktora prowadzącego koło muzyczne w Klubie 3. Flotylli Okrętów.

Kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec podziękował działaczom marynarskiego środowiska kulturalno-oświatowego za działania animacyjne i promocyjne w zakresie kultury, a szczególnie za działania skierowane do dzieci i młodzieży. Uroczystości zakończyły się występem artystycznym artystów Klubu 3. Flotylli Okrętów, Zespołu Wokalnego Klubu MW „Riwiera” oraz kwintetu z Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Dzień Działacza Kultury to święto osób, które swoim zaangażowaniem i pracą urozmaicają codzienne życie, promując tradycję i kulturę, a w przydatku pracowników Klubu 3.FO w sposób szczególny promują tradycję, historię i osiągnięcia ludzi w marynarskich mundurach.

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” i Klub 3. Flotylli Okrętów to główne instytucje kultury i oświaty Marynarki Wojennej. Realizują zadania instruktorsko-metodyczne na rzecz wszystkich jednostek Marynarki Wojennej. Pracują na rzecz upowszechniania dorobku i tradycji morskiego rodzaju sił zbrojnych, organizują działalność środowiskową, artystyczną i turystyczno-krajoznawczą oraz rekreacyjną. Organizując przedsięwzięcia dla środowiska wojskowego oraz mieszkańców regionu, placówki umacniają więzi wojska ze społeczeństwem. Marynarskie Kluby współpracują z samorządem lokalnym, organizacjami pozarządowymi, a także z cywilnymi instytucjami kulturalnymi regionu.

źródło : WP

Zobacz podobne

Kończy się budowa szalandy

KM

Bułgaria/ Władze: umowa gazowa z tureckim koncernem BOTAS to wielki przełom dla UE

BS

Rada Nadzorcza PGE powierzyła obowiązki prezesa zarządu spółki Erykowi Kosińskiemu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie