Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Webinar „Polish shipbuilding and co-operation with Finland” za nami

23 czerwca 2021 odbył się webinar pn. „Polish shipbuilding and co-operation with Finland”. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele polskiego i fińskiego przemysłu morskiego. Ideą spotkania była próba znalezienia pól do współpracy między podmiotami z obu państw, działającymi w szeroko rozumianej branży morskiej.

W dyskusji głos zabrał również zastępca dyrektora Pionu Okrętowego i szef Służby Technicznej PRS, Wojciech Kozyro. W swojej prezentacji przybliżył projekty realizowane między fińskim przemysłem w kooperacji z Polskim Rejestrem Statków. Na przestrzeni ponad 20 lat polski klasyfikator nadzorował, m.in. nowe budowy w fińskich stoczniach, uznawał typy wyrobów tamtejszych producentów oraz zatwierdzał dokumentację dla silników napędu głównego przeznaczonych dla lodołamaczy służących na polskich wodach śródlądowych. 
– Jesteśmy usatysfakcjonowani z dotychczasowych realizacji z fińskimi partnerami. Poszerzanie współpracy w basenie Morza Bałtyckiego sprzyja rozwojowi naszego regionu. Dziękujemy za możliwość współtworzenia wydarzenia tak istotnego dla pogłębiania wzajemnych relacji – wskazuje Wojciech Kozyro.
Środowe wydarzenie wskazało duży potencjał do współpracy między podmiotami z Polski i Finlandii oraz poszerzyło perspektywy realizacji wspólnych projektów. W webinarze uczestniczyło ponad 50 osób.

Źródło: PRS. fot.: pixabay

Zobacz podobne

O współpracy transportowej Polski i Mołdawii

KM

Japonia: wykryto rosyjskie okręty ze sprzętem wojskowym, który może wzmocnić inwazję na Ukrainę

KM

Zasypywanie zbiorników na propylen

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie