Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Webinar „Polish shipbuilding and co-operation with Finland” za nami

23 czerwca 2021 odbył się webinar pn. „Polish shipbuilding and co-operation with Finland”. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele polskiego i fińskiego przemysłu morskiego. Ideą spotkania była próba znalezienia pól do współpracy między podmiotami z obu państw, działającymi w szeroko rozumianej branży morskiej.

W dyskusji głos zabrał również zastępca dyrektora Pionu Okrętowego i szef Służby Technicznej PRS, Wojciech Kozyro. W swojej prezentacji przybliżył projekty realizowane między fińskim przemysłem w kooperacji z Polskim Rejestrem Statków. Na przestrzeni ponad 20 lat polski klasyfikator nadzorował, m.in. nowe budowy w fińskich stoczniach, uznawał typy wyrobów tamtejszych producentów oraz zatwierdzał dokumentację dla silników napędu głównego przeznaczonych dla lodołamaczy służących na polskich wodach śródlądowych. 
– Jesteśmy usatysfakcjonowani z dotychczasowych realizacji z fińskimi partnerami. Poszerzanie współpracy w basenie Morza Bałtyckiego sprzyja rozwojowi naszego regionu. Dziękujemy za możliwość współtworzenia wydarzenia tak istotnego dla pogłębiania wzajemnych relacji – wskazuje Wojciech Kozyro.
Środowe wydarzenie wskazało duży potencjał do współpracy między podmiotami z Polski i Finlandii oraz poszerzyło perspektywy realizacji wspólnych projektów. W webinarze uczestniczyło ponad 50 osób.

Źródło: PRS. fot.: pixabay

Zobacz podobne

Zmiany w Zarządzie Portu Gdańsk

PL

Spółki z Grupy Orlen z 4 nowymi koncesjami na norweskim szelfie

BS

LOTOS będzie wydobywał ropę naftową i gaz z nowych złóż

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie