Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Nawałnice nad Szczecinem. Działania Wód Polskich

Nawałnice, które przechodzą przez województwo zachodniopomorskie powodują konieczność pilnych działań interwencyjnych. Uruchomione są wszystkie pompy działające na terenie naszego miasta, a pracownicy Zarządów Zlewni i Nadzorów Wodnych podejmują działania na miejscu, by pomagać mieszkańcom w ochronie ich dobytku. Najpoważniejsza sytuacja jest w Szczecinie.

    Przy elektrowni Pomorzany rz. Bukowa nie pomieściła napływających wód z obszaru Szczecina i okolic Przecławia i obecnie ul. Szczawiowa jest zalana. Podobnie rzecz się ma na ul. Drozdowa i okolice ul. Łukasińskiego.  Otrzymaliśmy zgłoszenia odnoszące się do podnoszącego się stanu wód w j. Słonecznym i podtopień w rejonie ul. Szlacheckiej.

    W obecnej chwili mamy informację  dotyczącą Wyspy Puckiej i wysokich stanów wód w tamtejszych rowach. Nasza pompownia mieszcząca się przy ul. Dobrej Nadziei działa i od dnia wczorajszego pracuje na obniżonym poziomie pompowania (o 20 cm w stosunku do standardowego nastawu). Na Wyspie Puckiej „działa” jeszcze jedna pompownia obsługiwana przez ZWiK Szczecin, która powinna obsługiwać północną część Wyspy (tę najbardziej zabudowaną). Wszystkie Nasze stacje pomp pracują normalnie.

    Na tą chwilę brak zgłoszeń Interwencyjnych z NW Świnoujście, Chojna, Myślibórz i Gryfino. Do tej chwili Zarząd Zlewni w Koszalinie na swoim terenie nie notował nadzwyczajnych zdarzeń związanych z opadami atmosferycznymi z dnia wczorajszego i dzisiejszego. Pojawiają się doniesienia o podtopieniach ulic w Kołobrzegu, przy czym jako przyczynę wskazujemy w dużej mierze niedrożność miejskiej kanalizacji deszczowej.

Źródło mat. prasowy fot. Pixabay

Zobacz podobne

CBRE: Globalny łańcuch dostaw znowu zagrożony. Tym razem do Europy nie popłynie magnez z Chin

AZ

Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście na ukończeniu. Niezbędna była również obrotnica

BS

50-lecie pływania pod biało-czerwoną banderą jachtu Copernicus

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie