Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraina: Dywizjon uzbrojonych kutrów z USA do końca roku

Ukraiński minister obrony Andrij Taran poinformował, że do końca roku zostanie sformowany dywizjon kutrów patrolowych typu Island Mark VI. Tak szybka realizacja tego zadania była możliwa dzięki wydatnej pomocy Stanów Zjednoczonych, które zdecydowały się m.in. na uzbrojenie przekazywanych jednostek pływających w moduł artyleryjski kalibru 30 mm.

Zgodnie z informacją przekazaną przez ukraińskie ministerstwo obrony Amerykanie przekażą Ukrainie w ramach pomocy materialno-technicznej do końca roku 2021 roku jeszcze trzy kutry patrolowe typu Island. Będą to: P192 „Sumi” (ex. WBB-1307 „Ocracoke”), P193 „Fastiw” (ex. WBB-1331 „Washington”) i ex. WBB-1336 „Kiska”. Załogi dwóch pierwszych kutrów zostały już odpowiednio przygotowane do w Baltimore i otrzymały certyfikaty na użytkowanie swoich jednostek. Ponieważ remont trzeciego kutra jeszcze trwa, to jego załoga ma rozpocząć szkolenie jesienią tego roku.

Źródło/fot: defence24.pl

Zobacz podobne

Zmarł prof. Lesław Kyzioł

JJ

„Pogoria” zakończyła próby morskie. Kieruje się z Gdyni na Morze Śródziemne

BS

MKiŚ: rusza projekt ochrony torfowisk i mokradeł

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie