Polski Portal Morski
Ministerstwo Środowisko Ważne

Rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody

Rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody

Głównym celem Programu jest zwiększenie retencji wodnej w Polsce, a jego opracowanie będzie miało nie tylko pozytywny wpływ na gospodarkę wodną, poprzez ograniczenie ryzyka powodziowego i łagodzenie skutków suszy, ale również zwiększy się odporność gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatyczne.

– Susze, powodzie i podtopienia to zjawiska coraz częściej pojawiające się na skutek zmian klimatu, dlatego każde działanie mające na celu przeciwdziałanie ich skutkom jest kluczowe dla bezpieczeństwa mieszkańców Polski. Prowadzone konsultacje społeczne dają jasny sygnał do tego, abyśmy wspólnymi siłami walczyli o lepszą przyszłość dla nas wszystkich, ponieważ bez wody nie ma życia – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Do 26 lipca 2021 r. można zapoznać się z projektem Programu i złożyć do niego swoje uwagi lub wnioski. Dokument dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/infrastruktura/konsultacje-spoleczne-projektu-aktualizacji-programu-ochrony-wod-morskich-apowm, a także został wyłożony do wglądu w Ministerstwie Infrastruktury, przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

Najbliższe spotkania konsultacyjne online odbędą się 16 i 21 lipca 2021 r. Ważnym elementem spotkań będzie przedstawienie ogólnych założeń metodycznych oraz wniosków z przeprowadzonych prac analitycznych dotyczących działań służących polepszeniu bilansu wodnego Polski.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.wide-vision.pl/retencja.

Źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Tunel w Świnoujściu. Trwa rozbiórka Wyspiarki. Trwają też przygotowania do demontażu „ślepego tunelu”.

AZ

Polsko-duńskie rozmowy o gospodarce morskiej

BS

Wody Polskie zabezpieczą Zbiornik Włocławski w lodołamacze – w gotowości będzie sześć jednostek

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie