Polski Portal Morski
Aktualności

Sejm za uproszczeniem procedur ws. udzielania pozwoleń dot. ścieków

Sejm w czwartek znowelizował Prawo wodne. Nowe przepisy mają doprecyzować i uprościć procedurę udzielenia pozwoleń wodnoprawnych na wprowadzanie do kanalizacji ścieków przemysłowych zawierających szkodliwe substancje.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 243 posłów, 125 było przeciw, a 73 wstrzymało się od głosu. Teraz nowela Prawa wodnego, która była inicjatywą posłów, trafi pod obrady Senatu.

Nowe przepisy zakładają doprecyzowanie wymogów formalnych w zakresie dokumentów dołączanych do wniosku o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzenie do urządzeń kanalizacyjnych ścieków przemysłowych zawierających substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego.

Zgodnie z uzasadnieniem noweli, spełnieniem warunku formalnego będzie zarówno przedstawienie oświadczenia o wyrażeniu zgody właściciela urządzeń kanalizacyjnych na odbiór ścieków, jak również przedstawienie obowiązującej umowy z takim właścicielem. Zmiana w przepisach ma prowadzić “do ułatwienia uzyskania pozwolenia wodnoprawnego w powyższym zakresie przez podmioty korzystające z urządzeń kanalizacyjnych podmiotów trzecich”.

źródło :PAP fot. igwp

Zobacz podobne

PŻM: duży popyt na jeziorowce

Autor

Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

BS

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku: Powstanie Warszawskie na Wiśle

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie