Polski Portal Morski
Aktualności Porty

23 lipca – Obchody urodzin Tadeusza Wendy w Gdyni

Rok 2021 w Gdyni należy do inżyniera Tadeusza Wendy. Z tej okazji zaplanowano liczne wydarzenia, odsłonięto pomnik, zorganizowano wystawy plenerowe – wszystko po to,by uczcić pamięć budowniczego gdyńskiego portu. Ale 23 lipca to wyjątkowa data – tego dnia inżynier obchodził swoje urodziny. Gdynia zaprasza, by wspólnie świętować!

Rada Miasta Gdyni ogłosiła rok 2021 Rokiem Tadeusza Wendy. 29 maja na molo Rybackim, na ostrodze nr 1 przy ul. Arkadiusza Rybickiego, odsłonięto pomnik budowniczego gdyńskiego portu. I to właśnie w tym miejscu sympatycy Tadeusza Wendy, miłośnicy Gdyni oraz wszyscy, którzy chcą poznać bliżej historię portu, spotkają się w piątek, 23 lipca, by wspólnie uczcić urodziny inżyniera.

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na świętowanie, które rozpocznie się o godz. 7:00. To niezwykła okazja, by spędzić poranek w urokliwej nadmorskiej scenerii i delektować się kawałkiem pysznego, urodzinowego tortu. Zadbano także o dodatkowe atrakcje dla małych i dużych! Goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o życiu i dokonaniach Tadeusza Wendy w licznych quizach i zagadkach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Jednak liczba kawałków ciasta jest ograniczona.

źródło http://www.gdynia.pl fot.IPN

Zobacz podobne

Na Górkach Zachodnich dojdzie do rozbudowy portu jachtowego

KD

W Świnoujściu na terminalu promowym pojawiły się kolejne elementy modernizowanego nabrzeża

AB

Rozpoczyna się remont kanału Piękna Góra na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie