Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka Ważne

Sea Festival w Kłajpedzie. Zwieńczenie pierwszego etapu Baltic Regatta

Do niedzieli załogi jachtów i żaglowców będą korzystały z atrakcji przygotowanych przez litewskiego organizatora. Jedną z nich była parada załóg, która przeszła ulicami miasta. W ten weekend w Kłajpedzie obchodzony jest Dzień Morza.

Załoga Daru Szczecina była jedną z najgłośniejszych i najbardziej zauważalnych ekip.

– Jak zwykle parada załóg to część, gdzie możemy się wszyscy poznać, Jako jedyni wzięliśmy największą możliwą rurę na pokładzie, czyli spinakerbom. Nie było to łatwe i lekkie, ale było warto – mówili członkowie Daru Szczecina.

W sobotę zaplanowano zawody sportowe, a w niedzielę parada jednostek i start do drugiego etapu Regat Bałtyckich.

Kłajpeda od 87 lat pielęgnuje tradycję Festiwalu Morza. Liderzy Portowego Miasta i organizatorzy Festiwalu Morskiego nie ukrywają, że w tym roku stoi przed nimi wielkie wyzwanie – w tym roku trzeba zadbać o bezpieczeństwo społeczeństwa które zbierze się w dniach 23-25 ​​lipca by kontynuawać tradycyjne wartości .

Już od czwartku, 29 lipca będzie można wypatrywać na horyzoncie żaglowców, które zakończą Regaty Bałtyckie w Szczecinie i zagoszczą na naszym wydarzeniu Żagle 2021.

źródło : Radio Szczecin fot. wojciech Maleiko , fot.główne tallshiptallin

Zobacz podobne

Polscy żołnierze, czołgi Abrams i bojowe wozy piechoty przeprawili się w sobotę przez jezioro Zły Łęg

PL

Szef koncernu Babcock: udział w programie Miecznik sprawił, że Polska stała się naszym najważniejszym partnerem w regionie

PL

PGE i Orsted sfinalizowały tworzenie joint venture dla offshore

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie