Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Wspieramy Szpitale

3. Flotylla Okrętów w walce z COVID-19

Gdyńska Flotylla prowadzi działania mające na celu walkę z epidemią koronawirusa. Marynarze wspierają służbę zdrowia w działaniach, dzięki którym możliwe jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii oraz łagodzenie jej skutków.

Od poniedziałku (2 listopada br.) marynarze Gdyńskiej Flotylli wraz z żołnierzami Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego oraz 6. Ośrodka Radioelektronicznego  zostali zaangażowani w walkę z koronawirusem poprzez m.in. wsparcie 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej o pięć zespołów wymazowych, pobierających materiał biologicznych od osób z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, które działają w województwie pomorskim.

Żołnierze w marynarskich mundurach są obecni również w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, gdzie wraz z żołnierzami 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina i 7. PBOT realizują zadania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz wspierają personel medyczny i szpitalną administrację.

W trybie ciągłym w 3. Flotylli Okrętów utrzymywane są także kilkudziesięcioosobowe zespoły do dezynfekcji w gotowości do natychmiastowego użycia.

Już wiosną tego roku, marynarze aktywnie nieśli pomoc, ewakuując pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Bryza” w Koleczkowie, gdzie odnotowano przypadki zakażenia wirusem Sars-CoV-2. Do udziału w akcji Marynarka Wojenna wydzieliła Zespół Ewakuacji Medycznej, w składzie którego operowali marynarze z Komendy Portu Wojennego Gdynia, Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego oraz 6. Ośrodka Radioelektronicznego. Akcja ewakuacji prowadzona była we współdziałaniu z żołnierzami 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

źródło:wojsko-polskie.pl

Zobacz podobne

ORP Albatros na próbach morskich

BS

Prezydent Duda decyzja USA, w tym zmiana stanowiska prezydenta ws. Nord Stream 2 była zaskakująca

MZ

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie