Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Muzyczna uczta na „Darze Pomorza”

W środę, 28 lipca odbędzie się wyjątkowy koncert. Zespół Duo del Gesú zagra o godz. 19.00 z pokładu „Daru Pomorza”. Występ zostanie poświęcony dziełom na nowo odkrytych mistrzów z okresu klasycyzmu. Koncertu będzie można wysłuchać z nabrzeża Pomorskiego, gdzie cumuje żaglowiec.

Duo del Gesú przywiązuje wielką wagę do nieodkrytej twórczości z przełomu XVIII i XIX wieku. Okres ten charakteryzuje się bowiem niezliczoną spuścizną utworów wykorzystujących połączenie skrzypiec z altówką. Wszystko za sprawą takich kompozytorów, jak chociażby: Antonio Bartolomeo Bruni, Louis-Charles Ragué, Ignaz Pleyel bądź Alessandro Rolla, który jest znany również jako „Paganini altówki”.

Oprócz tego zespół wykonuje muzykę współczesną, eksperymentalną, a także najnowszą – ma na swoim koncie prawykonania dedykowanych mu utworów kompozytorów polskich i zagranicznych, jak Thomas Emmanuel Cornelius, Maximilian Kreuz, Stephan Kühne, Tadeusz Dixa, Ewa Miriam Saczko, Kamil Cieślik, Gunnar Karel Màsson.

Założony w Gdańsku w 2010 r. przez przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, zespół Duo del Gesú w tym roku świętuje 10-lecie międzynarodowej działalności artystycznej.

Artyści, będący laureatami licznych międzynarodowych konkursów, stypendiów oraz nagród, doskonalili swoje umiejętności w Paryżu, Wiedniu, Gdańsku i Göteborgu. Duet koncertuje na całym świecie, zapraszany jest na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich oraz zasiadania w jury konkursów muzycznych.

W środę, 28 lipca o godz. 19.00 Duo del Gesú zagra koncert w Gdyni na „Darze Pomorza”. Występu będzie można wysłuchać z nabrzeża, przy którym cumuje żaglowiec.

Źródło, fot: gdynia.pl

Zobacz podobne

Zbliżają się 62. regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia

KM

Polska staje się poważnym graczem portowym. Niemcy wściekli

KM

Po pandemii region Trójmorza może być atrakcyjny dla inwestorów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie