Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Muzyczna uczta na „Darze Pomorza”

W środę, 28 lipca odbędzie się wyjątkowy koncert. Zespół Duo del Gesú zagra o godz. 19.00 z pokładu „Daru Pomorza”. Występ zostanie poświęcony dziełom na nowo odkrytych mistrzów z okresu klasycyzmu. Koncertu będzie można wysłuchać z nabrzeża Pomorskiego, gdzie cumuje żaglowiec.

Duo del Gesú przywiązuje wielką wagę do nieodkrytej twórczości z przełomu XVIII i XIX wieku. Okres ten charakteryzuje się bowiem niezliczoną spuścizną utworów wykorzystujących połączenie skrzypiec z altówką. Wszystko za sprawą takich kompozytorów, jak chociażby: Antonio Bartolomeo Bruni, Louis-Charles Ragué, Ignaz Pleyel bądź Alessandro Rolla, który jest znany również jako „Paganini altówki”.

Oprócz tego zespół wykonuje muzykę współczesną, eksperymentalną, a także najnowszą – ma na swoim koncie prawykonania dedykowanych mu utworów kompozytorów polskich i zagranicznych, jak Thomas Emmanuel Cornelius, Maximilian Kreuz, Stephan Kühne, Tadeusz Dixa, Ewa Miriam Saczko, Kamil Cieślik, Gunnar Karel Màsson.

Założony w Gdańsku w 2010 r. przez przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, zespół Duo del Gesú w tym roku świętuje 10-lecie międzynarodowej działalności artystycznej.

Artyści, będący laureatami licznych międzynarodowych konkursów, stypendiów oraz nagród, doskonalili swoje umiejętności w Paryżu, Wiedniu, Gdańsku i Göteborgu. Duet koncertuje na całym świecie, zapraszany jest na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich oraz zasiadania w jury konkursów muzycznych.

W środę, 28 lipca o godz. 19.00 Duo del Gesú zagra koncert w Gdyni na „Darze Pomorza”. Występu będzie można wysłuchać z nabrzeża, przy którym cumuje żaglowiec.

Źródło, fot: gdynia.pl

Zobacz podobne

Inwestycje przeciwpowodziowe na Wiśle i Sanie zakończone

Autor

MMW: chcemy być dostępni dla każdego

KM

Polska Żegluga Bałtycka S.A. z certyfikatem ISO 9001:2015

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie