Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Policja przeszukała prom w Gdyni. Zatrzymano 30-latka, który mówił o bombie

Policjanci i kontrterroryści przeszukiwali od rana stojący w Gdyni prom Stena Line. Około godz. 7 do jednego z pomieszczeń zbliżającego się do portu promu wszedł młody mężczyzna i stwierdził, że podłożył ładunki wybuchowe. 30-latek z Gdyni został już zatrzymany. Ostatecznie na promie nie znaleziono przedmiotów mogących stanowić zagrożenie.

Aktualizacja godz. 14:04 Jak poinformowali nas policjanci, przeszukanie promu zakończyło się. Nie znaleziono żadnych niebezpiecznych przedmiotów. 

Aktualizacja godz. 12:43 Policjanci i kontrterroryści wciąż przeszukują prom. Rzeczniczka gdańskiej komendy wciąż nie udziela informacji na temat tego, czy przy mężczyźnie znaleziono jakieś niebezpieczne przedmioty.

Oświadczenie w sprawie incydentu wydała też Stena Line.

-„W dniu 09.08.2021, rano, na pokładzie promu Stena Line zbliżającego się do Gdyni, jeden z pasażerów zachowywał się w sposób niebezpieczny, a także wyrażał groźby w stosunku do pasażerów i załogi. Uruchomiliśmy procedury bezpieczeństwa. Pasażer został obezwładniony i oddany w ręce policji w Polsce. Pozostali pasażerowie zeszli z promu w Gdyni bez przeszkód. Nic nikomu się nie stało. Czynności z zatrzymanym prowadzi policja, jak też czynności na pokładzie promu. W związku z toczącymi się czynnościami służb nie możemy udzielać więcej informacji”.

Policja weszła na prom, gdy tylko ten przybył do portu. Wcześniej członkowie załogi sami obezwładnili agresywnego pasażera. 

– „Mogę potwierdzić, że około godz. 7:05 otrzymaliśmy zgłoszenie z jednego z promów dotyczące mężczyzny, który stwierdził, że ma na sobie ładunki wybuchowe, a inne pozakładał na promie. Mężczyzna ten został już zatrzymany. To 30-letni mieszkaniec Gdyni. Aktualnie trwa sprawdzanie promu.” – mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Mężczyzna miał na sobie plecak. Policja nie zdradza, czy faktycznie znajdowały się w nim jakieś ładunki wybuchowe.

– „Nie udzielamy takich informacji. Więcej będę mogła powiedzieć, gdy sprawdzanie promu się zakończy. Mogę tylko dodać, że nikomu obecnemu na promie nic się nie stało.” – mówi Grunert.

Jak tylko policja poda więcej szczegółów sprawy, poinformujemy o nich.

O godz. 9 prom miał odpłynąć do Karlskrony, na razie nie wiadomo, kiedy wyruszy w rejs.

Źródło: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Policja-przeszukuje-prom-w-Gdyni-Zatrzymano-30-latka-ktory-wywolal-alarm-n158530.html

fot.: Stena Line

Zobacz podobne

ORP Błyskawica wraca do Gdyni po wojnie

PL

Szczecińska reprezentacja w The Tall Ships Races

AZ

Premier: budowa Nord Stream 2 to podarowanie Rosji kolejnego instrumentu szantażu

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie