Polski Portal Morski
Kongres Morski

Stocznia Szczecińska „Wulkan” Sp. z o.o. – Partner Oficjalny 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

Stocznia Szczecińska „Wulkan” jest wiodącym wykonawcą produkcji i usług stoczniowych. Skupia i wzmacnia potencjał gospodarczy miasta i regionu.

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest spółką, której infrastruktura stoczniowa ma charakter potokowo-gniazdowego łańcucha technologicznego, dedykowanego do produkcji okrętowej i zrzesza najlepiej wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę oraz sprawdzonych podwykonawców, którzy świadczą usługi najwyższej jakości, dostosowane do bieżących potrzeb i oczekiwań klientów.

W infrastrukturze Spółki można wyróżnić kilka zasadniczych obszarów:

– obróbka materiałów hutniczych,

– wykonanie wszystkich konstrukcji stalowych, sekcji i bloków statków,

– czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,

– ośrodek pochylniowy (trzy pochylnie i udźwigowione place przy pochylniach),

– transport poziomy do 414 ton,

– hale wyposażenia,

– nabrzeża o łącznej długości 610 m.

Całkowita powierzchnia Stoczni zajmuje ponad 46 ha. Dobrze udźwigowione hale produkcyjne mają ponad 80 tys. m² powierzchni, a place 10 ha. Nabrzeża o długości 610 m są wyposażone w żurawie o udźwigu od 16 do 50 t. Największa z pochylni – Wulkan Nowy ma długość 266 m, szerokość 39 m i wyposażona jest w suwnicę o udźwigu 450 t, posiadającą możliwość wyjazdu po pirsie nad akwen.

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest doskonale skomunikowany drogą lądową, kolejową i wodną.

To firma z doświadczeniem i dużym potencjałem. Firma konsekwentnie realizuje strategię wprowadzającą innowacyjne rozwiązania w sektorze stoczniowym i produkcyjnym w zakresie zarządzania projektami, współpracy z podwykonawcami przy budowie gotowych jednostek oraz innych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Stocznia Szczecińska ”Wulkan” współpracuje stale z około 60 podmiotami zatrudniającymi w zależności od potrzeb od 1300 do 1800 pracowników, które korzystają z infrastruktury technologicznej Stoczni. Są to przede wszystkim firmy z sektora stoczniowego związanych z przemysłem okrętowym (infrastruktura Stoczni daje możliwość  realizacji pełnego procesu technologicznego budowy statków w szerokiej skali wyporności), stalowym oraz produkcją dla sektora offshore. Dzięki takiej partnerskiej i wydajnej ekonomicznej formule działania możliwe jest realizowanie najpoważniejszych wyzwań, w tych obszarach produkcji. Prawidłowa realizacja procesu produkcyjnego w Stoczni  zagwarantowana jest poprzez ciągłe doskonalenie wdrożonego zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i BHP opartego na normach: ISO 9001:2015, BS OHSAS 18001:2007 oraz AQAP 2110:2016. W Stoczni wdrażany jest system zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015

Od początku funkcjonowania Stoczni przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi na najwyższym poziomie. Pozwala także na wdrażanie nowoczesnych technologii i wdrażania specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do potrzeb współczesnej żeglugi. Spółkę charakteryzuję stabilna sytuacja finansowa, wypracowywany zysk, który jest inwestowany w poprawę infrastruktury, rewitalizację obiektów i zakup maszyn do prowadzenia działalności produkcyjnej. Stocznia Szczecińska „Wulkan” wypracowała przez lata na rynku budowy nowych statków bardzo silną markę, która do dziś jest rozpoznawalna przez armatorów w Europie i na świecie.

źródło kongres-morski.com.pl/partnerzy/

Zobacz podobne

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. – Partner Gospodarczy 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

JJ

Premier: jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w basenie Morza Bałtyckiego

BS

Fosfan S.A. – Partner 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie