Polski Portal Morski
Aktualności

Grzegorz Puda: początki Morskiego Instytutu Rybackiego sięgają pierwszych lat odrodzonej Polski

Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi uczestniczył w rozpoczętych w czwartek w Morskim Instytucie Rybackim – Państwowym Instytucie Badawczym w Gdyni obchodach 100-lecia morskich badań rybackich i oceanograficznych – przekazał w czwartkowym komunikacie resort.

„Dzięki odpowiednio wyposażonemu zapleczu badawczemu, program prowadzony przez MIR-PIB jest realizowany wzorowo, co potwierdzają doroczne oceny dokonywane przez Unię Europejską” – powiedział podczas inauguracji obchodów minister Puda cytowany w komunikacie.

Jak przypomniał szef resortu rolnictwa, „początki istnienia Instytutu sięgają pierwszych lat odrodzonej Polski, kiedy to w 1921 roku rozpoczęło działalność Morskie Laboratorium Rybackie w Helu, a następnie Stacja Morska”. To z tych dwóch instytucji powstał Morski Instytut Rybacki – zaznaczył.

Puda zwrócił uwagę, że ważnym elementem działalności instytutu była i jest współpraca z przemysłem oraz z administracją rybacką. „Przed nami wiele wyzwań związanych z badaniami nad stanem zasobów morza oraz próbą znalezienia odpowiedzi na pytania związane z obecnym stanem Morza Bałtyckiego” – powiedział. Dodał, że na efekty tych prac liczą m.in. rybacy. 

Źródło: PAP fot.: Morski Instytut Badawczy

Zobacz podobne

Projekt rozporządzenia ws. planu zagospodarowania przestrzennego dot. portu morskiego w Dźwirzynie

KM

Prezes PGNiG: wstępne analizy wskazują, że Baltic Pipe może nie być opóźnione

AB

Stocznia Meyer Turku przekazała armatorowi najnowszy wycieczkowiec „Costa Toscana”

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie