Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Ćwiczenia w zakresie zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń dla wód portowych Kołobrzeg

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg wraz z Kapitanatem Portu Kołobrzeg zorganizował wspólne ćwiczenia. Celem przeprowadzenia ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności zwalczania zanieczyszczeń zgodnie z procedurą powiadamiania i reagowania zawartą w „Planie zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń dla wód portowych Kołobrzeg”.

Ponadto dokonano oceny gotowości służb biorących udział w akcji. Przebieg ćwiczeń : W dniu 18 października 2021r. o godz. 08.53 Bosman dyżurny po otrzymaniu informacji o zanieczyszczeniu, uruchomił procedurę wzywania i powiadamiania służb według schematu zgodnego z aktualnym Portowym Planem Zwalczania Zagrożeń i Zanieczyszczeń dla wód portowych Portu Kołobrzeg.

 Ocena zagrożenia: Wyciek substancji ropopochodnej do wód portowych z jednostki USM-6, miejsce zdarzenia Nabrzeże Koszalińskie/Nabrzeże przy zjazdach Ro-Ro. Wielkości spodziewanego zanieczyszczenia poniżej 500 litrów. Służby biorące udział w ćwiczeniach: – DALBA Czesław Krewski;– Portowa Ochotnicza Straż Pożarna „TRYTON” ;– Usługi Portowe, Obsługa Kutrów Rybackich, Anna Dzwonek- Żytki, Michał Żytki;– Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Brzegowa Stacja Ratownicza. 

Wszystkie strony oceniły, że ćwiczenia zostały przeprowadzone sprawnie i pokazały jak ważna i celowa jest współpraca poszczególnych służb w przypadku zanieczyszczeń na wodach portowych. Na zakończenie Kapitan Portu Kołobrzeg, podziękował wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w ćwiczeniach.

źródło/ fot. Port Morski Kołobrzeg

Zobacz podobne

Dobre wyniki finansowe Grupy Azoty pomimo rekordowych kosztów surowców

BS

W sobotę przez ukraińskie porty na Dunaju przeszło 11 statków ze zbożem

KM

Święto Żołnierzy Rezerwy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie